سردار حسین اشتری :

درخت انقلاب با این بادها نخواهد لرزید

به گزارش نویدتهران، فرمانده ناجا گفت: بررسی برخی فراخوان ها در فضای مجازی نشان دهنده کم عقل بودن دشمن است.

سردار حسین اشتری در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان یزد که با حضور مسئولان نظامی و انتظامی، نماینده ولی فقیه، استاندار و اعضای شورای تأمین برگزار شد، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب کشور ما غائله های بزرگی را پشت سر گذاشته که از جمله آنها می توان به غائله کردستان، جنوب شرق کشور، گروهک منافقین و اتفاقات دهه شصت اشاره کرد.

وی افزود: امروز توانمندی های جمهوری اسلامی ایران دیگر قابل مقایسه با اوایل انقلاب نیست و این موضوع را دشمن درک کرده که درخت انقلاب با این بادها نخواهد لرزید.

سردار اشتری با بیان اینکه بررسی برخی فراخوان ها در فضای مجازی نشان دهنده کم عقل بودن دشمن است، گفت: به طور مثال در بررسی فراخوان های فضای مجازی اعلام می کنند ساعت 8 شب مردم با ماشین خود به خیابان ها بیایند و به نظام و انقلاب اعتراض کنند، در حالی که مردم سال هاست در این ساعت برای خرید و یا تفریح در خیابان ها هستند.

این مقام عالی انتظامی کشور، نقش مردم یزد را در دوران انقلاب پیشتاز و پس از پیروزی انقلاب و در جنگ تحمیلی نیز بسیار تأثیرگذار دانست که در مقابله با هر تهدیدی پیشقدم بوده اند.

وی در ادامه مردم یزد را از قدیم الایام به عنوان مردمی خونگرم، خداجوی، ولایت مدار و استان یزد را هم به عنوان دارالعباده و دارالعلم دانست که تدین ، فرهنگ و قانع بودن مردم این خطئه از زمان های گذشته بر همگان ثابت شده بوده است.

سردار اشتری، چند آسیب را در کنار ویژگی های خوب این استان دور از انتظار ندانست و گفت: یکی از آسیب هایی که همواره مورد توجه مسئولان انتظامی و امنیتی استان بوده موضوع ترانزیت مواد مخدر می باشد که این مسئله معضلاتی را برای مردم این استان فراهم کرده است.

وی، دیگر آسیب این استان را مسئله اتباع غیرمجاز و بیگانه دانست و گفت: حس انسان دوستی و مهمان پذیری مردم یزد باعث شده تعدادی از اتباع بیگانه به صورت غیرمجاز در این استان زندگی کنند که ما درصددیم با برنامه ریزی صحیح این موضوع را مدیریت و ساماندهی کنیم.

فرمانده ناجا، پاسداری از ارزش ها را از وظایف نیروی انتظامی برشمرد و افزود: در دیدارهایی که با فرمانده معظم کل قوا داشتم ایشان بر این موضوع تأکید داشتند و پاسداری از ارزش ها را از وظایف نیروی انتظامی برشمرده اند.

سردار اشتری افزود: آمارها نشان دهنده این است که کارهای بزرگی در فرماندهی انتظامی استان انجام شده و از این بابت خدا را شاکریم .

وی در ادامه به وضعیت کنونی کشور اشاره کرد و گفت: دشمنان قسم خورده در صدد ضربه زدن به کشور هستند اما به یاری خدا و با حفظ وحدت و انسجام هرگز نمی توانند خدشه ای به این انقلاب عظیم وارد نمایند.

فرمانده ناجا افزود: تحریم ها، کشور ما را به سوی پیشرفت سوق داده به طوری که امروز ما بسیاری از نیازهای خود را در داخل کشور می سازیم و توانسته ایم بنیه دفاعی خود را با استفاده از توان جوانان، قدرتمندتر از گذشته پایدار کنیم.

سردار اشتری در ادامه به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره ) اشاره کرد و اظهار داشت: امام (ره) در اوایل انقلاب فرمودند تحریم ها برای ما دارای برکات فراوانی خواهد بود شاید آن زمان این موضوع را کسی نمی توانست درک کند ولی امروز با پیشرفت های به دست آمده در حوزه های مختلف از جمله دفاعی، پزشکی و سایر حوزه ها این سخن حکیمانه ایشان بر همگان روشن شد.

این مقام عالی انتظامی کشور گفت: نیروی انتظامی امروز با هدایت های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و روحیه جهادی، محکم و با برنامه و حرفه ای فرماندهان و کارکنان ایستاده و در راستای اهداف نظام و انقلاب انجام وظیفه می کند.

سردار اشتری با بیان اینکه در نظرسنجی های برون سازمانی که در 4 مرحله انجام شده، نیروی انتظامی را دارای محبوبیت بین مردم دانست و گفت: در بیشتر مأموریت ها، اقدامات ما سلبی است تا ایجابی و این موضوع نیز باعث نشده تا نیروی انتظامی محبوبیت خود را در بین مردم از دست دهد.

وی افزود: مردم امروز پلیس را به عنوان ملجاء و پناهگاه خود می دانند و به نحوی پلیس را دوست دارند که هر جا برایشان مسئله ای به وجود می آید با دیدن ماشین پلیس آرامش خاطر پیدا می کنند.

رئیس پلیس کشور گفت: امروز امنیت موجود در کشور به برکت خون شهدا به دست آمده و ما این افتخار را داریم که به عنوان سرباز در راستای ارتقاء این امنیت گام هایی در حد توان خود برداریم.

فرمانده ناجا، سردار  میرحیدری  را فردی شجاع، متدین، ولایت مدار،با اخلاق و مدافع ارزش های انقلاب و دارای تعامل با مجموعه های استانی دانست و گفت: فرماندهی انتظامی استان قم، قزوین، گیلان از جمله سوابق فرماندهی جدید استان یزد می باشد که امیدواریم با همکاری همه عزیزان در استان و مجموعه شورای تأمین و حمایت های نماینده ولی فقیه در استان بتواند در این استان نیز به نحو مطلوب انجام وظیفه کند.

سردار اشتری در پایان جابه جایی ها در نیروی انتظامی را باعث دمیده شدن روحی تازه در کالبد سازمان و اجرای بهتر مأموریت ها دانست و افزود: از زحمات چند ساله سردار  کاکاوند که انصافا به عنوان فرماندهی دلسوز و کارآمد در این استان ایفای نقش کرده است، تشکر می کنم.

گفتنی است، در این مراسم سردار  میرحیدری  به عنوان فرمانده انتظامی جدید استان یزد منصوب و از زحمات سردار ایرج کاکاوند توسط فرمانده ناجا تقدیر شد.

لازم به ذکر است، چندی پیش سردار  کاکاوند  به سمت فرماندهی یگان حفاظت از شخصیت ها و دژبان ناجا منصوب شده بود.