بلومبرگ نوشت؛

دادگاه در پرونده ساختمان بنیاد علوی به نفع دولت آمریکا رأی داد

بلومبرگ در مطلبی نوشت دادستان‌های فدرال آمریکا پس از 9 سال تلاش برای تصاحب ساختمان 36 طبقه بنیاد علوی در منهتن نیویورک به دلیل ارتباط این بنیاد خیریه با ایران، سرانجام در دادگاه پیروز شد.
به گزارش نویدتهران و به نقل از بلومبرگ، دادستان‌های فدرال آمریکا پس از 9 سال تلاش برای تصاحب ساختمان 36 طبقه بنیاد علوی در منهتن نیویورک به دلیل ارتباط این بنیاد خیریه با ایران (دور زدن تحریم‌ها ایران) سرانجام در دادگاه پیروز شدند.

دادگاه اعلام کرد بنیاد علوی از سوی دولت ایران اداره می‌شود. این دادگاه مدعی شد برج منهتن -بنیاد علوی در خیابان پنجم نیویورک که سالانه میلیون‌ها دلار درآمد از محل اجاره دارد- تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است.

این بدان معناست که دادستان‌های منهتن می‌توانند به حرکت خود در تصاحب برج این بنیاد ادامه دهند. دولت آمریکا می‌خواهد برج بنیاد علوی که بیش از 500 میلیون دلار ارزش مادی دارد را به منظور دادن غرامت به بازماندگان قربانیان آنچه حملات تروریستی مورد حمایت ایران خوانده است، به فروش برساند.

براساس بیانیه «جون اچ کیم»، دادستان منهتن، این بزرگترین مصادره اموال به دلیل ارتباط با حملات تروریستی در تاریخ آمریکا است.