ذوالفقاری :

خودباوری و بهره گیری از ظرفیتها عامل پیروزی بر دشمنان است

به گزارش نویدتهران،معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: با خودباوری و بهره گیری از تمام ظرفیتهای کشور، می توانیم بسیاری از مشکلات را حل و فشارهای دشمن را خنثی کنیم.
ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در همایش معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور که روز سه شنبه 9 مردادماه برگزار شد، گفت: با خودباوری و بهره گیری از همه ظرفیتهای موجود کشور مشکلات را حل و بر فشارهای خارجی و دشمنان فائق می آییم.
ذوالفقاری با بیان اینکه باید در کارها جدیت، اخلاص و صداقت داشته باشیم، گفت: در این صورت همکاری دیگران نیز بیش از پیش خواهد شد و می توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.
وی با اشاره به اینکه مدتی است آمریکایی ها فشار و عملیات روانی علیه کشورمان را به طور ویژه ای تشدید کرده اند، گفت: پمپاژ اخبار منفی، جهت دار و در اکثر موارد غیر صحیح، به صورت مستمر و با برنامه ریزی یکی از این اقدامات است که سعی در تضعیف امید مردم جامعه دارد.
معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه اولویت دشمنان تشدید نارضایتی و آشوب در کشور است، گفت: باید برای تمام اتفاقات پیش رو سناریوهای مختلف را پیش بینی و تدبیر کرد.
وی با بیان اینکه ایران در فضای بین المللی و منطقه ای از وضعیت خوبی برخوردار است، گفت: در فضای بین المللی در موضع ضعف قرار نداریم اما با آسیب هایی در حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی مواجه هستیم.
دکتر ذوالفقاری با اشاره به اینکه اولویت اصلی کشور مسائل اقتصادی است، گفت: برای اعتمادسازی در جامعه و عبور از این وضعیت نیازمند برنامه های جدید و متناسب با شرایط کنونی هستیم و راه حل آن جراحی اقتصاد است.
وی با بیان اینکه در کشور نیاز به انضباط کلامی داریم، گفت: اظهارنظرهای غیرکارشناسی و خارج از مسئولیتها خوراک رسانه های خارجی را تامین می کند، آنها دیگر نیازی به تحلیل اخبار ندارند و تنها به اظهارنظرهای داخل کشور استناد می کنند.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: در چندماه گذشته با همت جمعی و تلاشهای استانداری ها و فرمانداری های سراسر کشور، دستگاههای عضو شوراهای تامین و شورای امنیت کشور، سازمان ها و وزارتخانه مرتبط، بسیاری از مسائل حل شده و از تبدیل شدن آنها به مسائل امنیتی جلوگیری شده است.
وی با بیان اینکه دشمنان کشور به دنبال جداکردن مردم از حاکمیت اند، گفت: باور دست اندرکاران کشور باید بر این باشد که ما می توانیم و امکان حل مشکلات وجود دارد و اگر مسئولی فاقد انگیزه و عزم جدی برای کار و خدمت است ناامیدی را به جامعه تزریق می کند باید از کار برکنار شود.
ذوالفقاری تبیین دقیق ابعاد امنیت کشور برای مردم و حتی مسئولان را یکی از کارهای مهم دانست و گفت: اگر مردم، حساسیت های این موضوع را درک کنند پای کار می آیند و به مسئولان در راستای اهداف کشور کمک می کنند.
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تاکید کرد: یکی از مسائل عمده مردم عدم رسیدگی و توجه شایسته به خواسته ها و مطالبات آنها است که بایستی بدرستی تأمین شود، از جمله در ادارات و مراکز دولتی با روی گشاده تر به درخواست های مردم پاسخ راهگشا داده شود و آنها را گرفتار بوروکراسی شکننده نکنند.
دکتر ذوالفقاری در پایان، ضمن انتقاد از کیفیت پیگیری و رسیدگی به جرائم خشن از جمله؛ قتل، سرقت مسلحانه، سرقت به عنف، زورگیری، آدم ربائی تاکید کرد: شورای تأمین استان ها و شهرستان ها با جدیت این وقایع را در دستور کار قرار داده و تا حصول نتیجه پیگیری کنند. چرا که عدم جدیت در رسیدگی به پرونده های قتل و نزاع، در برخی از مناطق، منجر به واکنش های انتقامی از سوی خانواده مقتولان یا مضروبان می شود و در نتیجه زنجیره ناامنی ها ادامه پیدا کرده و موجب نارضایتی مردم گردیده است.