دکتر وحیدی:

خسارت وارد شده به هم وطنان سیل زده جبران می شود

به گزارش نویدتهران،وزیر کشور با بیان اینکه دولت عزم جدی برای حمایت از هم وطنان سیل زده دارد؛ گفت: با ارزیابی خسارت های رخ داده برای هم وطنان سیل زده، حمایت های لازم صورت خواهد گرفت.

دکتر احمد وحیدی که به منظور ارزیابی میدانی از آخرین وضعیت شهرهای سیل زده عازم شهر جیرفت شده است در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: بارندگی های سیل آسا در استان های جنوب شرقی کشور باعث سیل و سیلاب در برخی از شهرها و روستاهای این بخش از کشور شده که در اثر این بلای طبیعی حدود ۴ الی ۵ هزار نفر از هم وطنان عزیز در محاصره آب قرار گرفتند.
دکتر وحیدی با بیان اینکه از همان ابتدا با استانداران، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان مرتب در جریان روند امداد رسانی بودم؛ تصریح کرد: با حضور در استان های سیل زده به دنبال تقویت روند امداد رسانی و بسیج امکانات استانی و بین استانی برای حمایت از هم وطنان سیل زده هستیم.
وی اضافه کرد: با همه دستگاههای ذی ربط از جمله نیروی سپاه، ارتش، کمیته امداد و سایر دستگاهها هماهنگی های لازم برای حمایت از سیل زدگان انجام شده است.
وزیر کشور در ادامه گفت: در سیل اخیر در هیات دولت حمایت ها و تسهیلاتی برای کمک به مردم منطقه سیل زده در حدود ششصد میلیارد تومان مصوب شده و در این دور هم ارزیابی های دقیقی از میزان خسارات صورت خواهد گرفت و تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.