حضرت آیت‌ الله جنتی:

حماسه «۹دی» یوم‌الله و معجزه الهی است

به گزارش نویدتهران،دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: حماسه «۹دی» یوم‌الله و معجزه الهی است و باید برای آن بزرگداشت گرفته شود.

در جلسه درس اخلاق حضرت آیت‌الله جنتی که در نمازخانه این نهاد برگزار شد، وی ضمن گرامیداشت یوم الله ۹ دی اظهار داشت: آيا نسل جوان در مورد ۹ دي چيزي مي‌دانند و در مورد آن اطلاعي دارند؟ آيا مي‌دانند هفت، هشت ماه در سال ۸۸ چه خبر بود؟ و اينكه مملکت تا مرز سقوط رفت.
دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه آمریکا، رژيم صهيونيستي و همه‌ی دشمنان انقلاب خوشحال و سرمست از فتنه ۸۸ بودند، گفت: آمریکایی‌ها ۵۵ میلیون دلار برای این چیزی که اسمش را می‌گذارند انقلاب و کودتای مخملی دادند و این ۵۵ میلیون دلار غیر از پول‌های دیگر بود که داده بودند. اسرائیلی‌ها گفته بودند همه‌ي امید ما به این سبزی‌هاست. همه‌ي كشورهاي غربي كه از انقلاب اسلامی سيلي و ضربه خورده بودند، همگی خوشحال از اين اتفاق بوده و كار را تمام شده مي‌دانستند. ضمن اينكه اين واقعه، اتفاقی نبود بلكه مدت‌ها روي اين موضوع كار شده بود. چنانچه در سال ۷۸ آن غائله را به پا کردند، عده‌اي به خيابان‌ها ريخته و خرابكاري‌هايي به بار آوردند تا اينكه مردم با حضور خود در ۲۳ تير آن غائله را پايان دادند.
وی با اشاره به اینکه دشمن همچنان در حال تدارک بر علیه نظام اسلامی است، افزود: دشمنان بيكار نيستند و دائماً تلاش مي‌كنند كه به انقلاب اسلامي ضربه بزنند. دشمن سیلی خورده، هیبتش شکسته شده و آبرويش رفته است؛ قصد انتقام گرفتن از نظام اسلامي ايران را دارد. حتي دشمنان جهت ضربه زدن، هزار فکر برای فرداهاي جمهوري اسلامي يعني براي ۱۰، ۲۰ و حتی ۵۰ سال بعد دارند. حتماً حتماً دارند فکر می‌کنند که برای بعد از رهبری چه کار باید بکنند.
عضو فقيه شورای نگهبان در توضیح اینکه در فتنه‌ي ۸۸ چه ضربه‌ي هولناکی به کشور وارد شده است، گفت: هشت ماه سال ۸۸ چه مصائبي بر سر نظام آمد. ضربه‌ای که در سال ۸۸ بواسطه سران فتنه که خدا از سر تقصیراتشان نگذرد که نمی‌گذرد به كشور وارد شد از زمان جنگ هم بدتر بود. چرا كه در زمان جنگ همه‌ي مردم منسجم و یکپارچه بودند. از زنِ داخل یک خانه که می‌نشست لباس می‌دوخت و غذا درست می‌کرد و به جبهه می‌فرستاد تا همه‌ی اقشار مختلف مردم. دانشگاهی، روحانی، اداری، کشاورز، کاسب بازار، همه و همه بسیج شده بودند. وحدت حاکم بود و همین هم سبب شد که جنگ به نفع ما تمام شود. اما در سال ۸۸ اینها آمدند در داخل خود ما شکاف ايجاد کردند و خود ما را به جان هم انداختند. مردم را به جان هم انداختند. در ميان فتنه‌گران، منافق، بهایی، سلطنت‌طلب، اراذل و اوباش و بی‌نماز و روزه‌خوار کم نبود. در ماه رمضان آمدند علناً روزه خوردند. همه‌ي کسانی که از اسلام، انقلاب و ولایت فقیه ناراضی و لطمه دیده بودند، در خیابان‌ها جمع شده و مساجد را آتش زدند، شیشه‌ها را شکستند، در و پنجره ها را خرد کردند.
دبیر شورای نگهبان افزود: در روز عاشورا هتک حرمت امام حسین عليه‌السلام را کردند، پرچم‌های عزاداری را آتش زدند، به صف نماز جماعت تعرض کردند. صریحاً شعار «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» را سر دادند. اینها را بچه‌های ۶ و ۷ ساله تا پیرمرد ۸۰ ساله باید بفهمند؛ بايد بدانند كه فتنه‌گران چه كارها كه نكرده‌اند؛ بايد بدانند که چه خبر بوده و خواسته‌ي آنها چه بوده است. فتنه‌گران مسأله‌ي نظام و اسلام را هدف قرار داده بودند. اينها هنگامي كه با نظام اسلامي درمي‌افتند قاعدتاً ولايت فقيه را قبول ندارند؛ لذا عكس امام را پاره كردند. دشمن هم از كار اينها شاد بود و خاطرشان جمع شده بود كه ديگر كار تمام شده است. تا اينكه با حضور خودجوش مردم در روز چهارشنبه ۹ دي ۸۸ غائله‌ي فتنه را سرجاي خود نشاندند و به آن پايان دادند. بيانات مقام معظم رهبري هم تير خلاصي بود به جان فتنه‌گران.
رئیس مجلس خبرگان رهبری در توصیف حماسه‌ي بزرگ ۹ دی گفت: بدون اينكه كار خاص و زيادي براي حضور مردم در ۹ دي انجام شود، جمعيت بسيار زيادي به صورت خودجوش در خیابان‌ها راه افتادند. در حاليكه براي برگزاري چنين راهپيمايي‌هايي بايد يك ماه جلوتر برنامه‌ريزي و كارها آغاز شود، صرفاً شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ۶ دی، روز راهپیمایی را ۹ دي اعلام كرده بود؛ اما با وجود این فرصت بسيار اندك، مردم مانند لشگري كه آماده‌باش است، آماده‌ی آماده بودند. خودشان به صورت خودجوش آمدند و خیابان‌ها را مملو از جمعیت كردند؛ آمدند شعار تنفر و انزجار از فتنه‌گران و سردمداران آنان را سر دادند. بنابراين با حرکت مردمی و با اشاره رهبری، فاتحه‌ي فتنه‌گران خوانده شد. این معجزه، کار مردم بود. ۹ دی از ایام‌الله است و باید برایش بزرگداشت گرفته شود. اگر بزرگداشت‌های هر ساله‌ي محرم نبود حادثه کربلا هم فراموش مي‌شد؛ اما پس از گذشت قرن‌ها مي‌بينيم كه ۲۰ میلیون نفر براي پياده‌روي اربعين به سمت کربلا مي‌روند. همانطور که ۲۲ بهمن زنده نگه داشته شده، ۹ دی نيز باید زنده نگه داشته شود.
حضرت آیت‌الله جنتی در پایان با تجلیل از حضور همیشگی و آگاهانه‌ي ملت ایران در عرصه‌های مختلف انقلاب، با برشمردن نکاتی جهت تبیین حماسه‌ي بزرگ ۹ دی، خصوصاً برای نسل جوان عنوان داشت: مردم هميشه درصحنه، چه در سرما و چه در گرما نقش خود را براي انقلاب اسلامي ايفا مي‌كنند؛ بايد به اينان ـ از زن و مرد، از کودک و پیر ـ كه ايام‌الله را زنده نگه مي‌دارند آفرين گفت. ۹ دی نيز بايد مانند ۲۲ بهمن فراموش نشود. باید در اجتماعات، سخنرانی خطبا، نماز جمعه و جاهاي ديگر ياد و خاطره‌ي ۹ دي زنده نگه داشته شود. صدا و سیما، و كليه‌ي رسانه‌ها باید بر روی این موضوع فعال باشند. باید فتنه‌ي ۸۸ را تجزیه و تحلیل كرده و بگويند كه در آن زمان چه خبر بوده و چه شده است. کسی نبايد وجود داشته باشد كه به مسأله‌ي فتنه و مصائبي كه بر سر انقلاب اسلامي آورده شده، شک داشته باشد. برخي فتنه‌گران خودشان را وابسته به ولایت فقیه مطرح می‌کردند ـ که البته تعدادشان کم بود ـ اما کار آنها منافقانه بود. این مسائل باید در تاریخ ثبت و ضبط شود. فیلم‌هایی هم حتماً از فتنه‌هاي سال ۸۸ وجود دارد که باید به مردم نشان داده شود. از تمام آن چیزهایی که در آن سال اتفاق افتاده بايد بچه‌ها و جوانان امروزي مطلع شوند. نسل جديد باید از اين مسائل خبر داشته و مواظب باشند که در چنين دامي نیفتند.