دکترلاریجانی در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

حضور نخست وزیر ژاپن در ایران بیانگر رویکرد عقلایی ایران در حل مسائل بین المللی

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه آمریکایی ها هستند که مشکل ایجاد کرده اند لذا آمدن نخست وزیر ژاپن به ایران حاکی از رویکرد عقلایی ایران دارد و ما همواره حل و فصل مسائل را از طریق گفت وگو دنبال خواهیم کرد.
دکتر علی لاریجانی در حاشیه مراسم آئین بزرگداشت مرحوم حجت الاسلام احمد احمدی، در جمع خبرنگاران، گفت: در مسائل بین المللی و منطقه ای ما همیشه گفت وگو با دوستانمان و کشورهایی که علاقه مند هستند را در دستورکار خود داریم. ژاپن هم یکی از کشورهایی است که در سال های گذشته همیشه با ما مراودات مناسبی داشته است.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: همچنین از کشورهای اروپایی مانند آلمان مسئولانی به کشور ما آمدند و رئیس جمهور ما نیز متقابلا سفری جهت حضور در اجلاس شانگهای خواهد داشت و در این راستا دیدارهای دو و چندجانبه ای با مسئولان سایر کشورها پیش بینی شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این نشان می دهد موضع ایران برای حل مسائل بین المللی گفت و گوست اما در صورتی که طرف های مقابل ما اهلیت لازم را داشته باشند و درست عمل کنند، در این صورت حل و فصل مسائل راحت تر خواهد بود.

وی ادامه داد: متاسفانه آمریکایی ها هستند که مشکل ایجاد کرده اند لذا آمدن نخست وزیر ژاپن به ایران حاکی از رویکرد عقلایی ایران دارد و ما همواره حل و فصل مسائل را از طریق گفت وگو دنبال خواهیم کرد.