دکتر لاریجانی در همایش سراسری قوه قضائیه:

حضور شهید بهشتی در تمام عرصه ها آرامش بخش بود

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی از خصوصیات برجسته شهید بهشتی (ره) که می تواند برای تمام تاریخ پایه باشد، گفت: برخی افراد با قرارگیری در جایگاه های مختلف بعد از انقلاب به دنبال آشفته سازی بودند اما ایشان همواره در صحنه های مختلف آرامش بخش و تکیه گاه بود.
دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز – سه شنبه، ۵ تیرماه- در همایش سراسری قوه قضائیه که به مناسبت سالروز واقعه هفتم تیر به همراه رؤسای جمهور و قوه قضائیه در سالن اجلاس سران حضور یافته بود، به بررسی ابعاد شخصیتی شهید بهشتی (ره) پرداخت و گفت: مرحوم آیت الله شهید بهشتی (ره) نماد ممتاز قوه قضائیه است چنانچه آیت الله مدرس (ره) نیز نمادی برای مجلس شورای اسلامی است.

شهید بهشتی (ره) آرامش بخش و تکیه گاه نظام بود

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به مراوده خود با شهید آیت الله بهشتی (ره) اشاره کرد و یادآور شد: شخصیت ایشان ذوابعاد بود و یک خصوصیت برجسته ایشان که برای همه تاریخ پایه است، طمانینه و حضور وی در صحنه های مختلف نظام به عنوان تکیه گاه و آرامش بخش بود.

وی ادامه داد: در سال های بعد از انقلاب شخصیت های مختلف سیاسی را دیدیم که برخی از آن ها با قرارگیری در جایگاه های مختلف به جای آرامش دادن به جامعه و قراردادن روال کار کشور در مسیر آرام، آشفته سازی می کردند که بنی صدر نمونه آن بود و مسئله اصلی وی مبارزه با مسئولان نظام به خصوص شهید بهشتی (ره) بود.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: بنی صدر به جای ایجاد سکینه مستمرا از هر ابزاری برای آشفته سازی استفاده می کرد چنانچه از روزنامه انقلاب اسلامی که به نام وی بود برای داستان سازی و انتشار مقاله به جای حمایت از نظام و دفاع مقدس استفاده می کرد.

دکتر لاریجانی در ادامه با بیان اینکه برخی پرفسورای آشفته سازی دارند، عنوان کرد: مرحوم آیت الله شهید بهشتی (ره) شخصیت ممتازی بود که در سخت ترین شرایط آرامش ایجاد می کرد در حالیکه بسیار به او توهین می کردند و وی را متهم به سرمایه دار بودن می کردند و با بدترین الفاظ وی را مورد تهمت قرار می دادند، اما ایشان بردبار بود و به خاطر همین بردباری برخی افراد تغییر کردند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان افزود: شهید بهشتی (ره) نه تنها تکیه گاه قوه قضائیه بلکه تکیه گاه تمام کشور بود، از این رو شما که این شخصیت را نماد خود قرار دادید باید این ویژگی را برجسته کنید.

تحقق عدالت وظیفه ذاتی قوه قضائیه است

وی در ادامه با اشاره به تلاش های قوه قضائیه در سال های گذشته اظهار داشت: قوه قضائیه یک وظیفه ذاتی دارد که آن تحقق عدالت است و مسئولیت مهمی که باید نتیجه کار خود را با این میزان بسنجید.

دکتر لاریجانی ایجاد امنیت در ابعاد مختلف جامعه را از فعالیت های مهم قوه قضائیه دانست و افزود: ایجاد امنیت در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی از وظایف مهم قوه قضائیه است که سایر قوا نیز در کنار آن قرار می گیرند، همچنین بخش دیگر وظایف این قوه پیشگیری از جرم است که البته فقط به این قوه مربوط نیست، اما محوریت کار قضائی بوده که قانونی نیز در این رابطه تصویب شده است.

قوه قضائیه با مشکل رسانه ای روبه رو است

رئیس قوه مقننه با اشاره به تشکیل شورایی در قوه قضائیه برای پیشگیری از وقوع جرم یادآور شد: قبل از اینکه وقایع مجرمانه رخ دهد باید بتوانیم از لحاظ فرهنگی و رفتاری اقداماتی داشته باشیم تا به نقطه پایانی یعنی وقوع جرم نرسیم.

وی با اشاره به یکی از مسائلی که در قوه قضائیه مغفول مانده، گفت: علیرغم تلاشی که قضات دارند، این قوه با مشکل رسانه ای روبه رو است چنانچه برخی قضات اعتقادی به کار رسانه ای نداشته و صرفا فرمایشات آیت الله آملی لاریجانی و حجت الاسلام اژه ای پوشش داده می شود.

بروز رسانی می شود…