حضرت آیت الله جنتی در سمت ریاست مجلس خبرگان ابقاء شد.

به گزارش نویدتهران، آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در افتتاحیه چهارمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان گفت:باید با روحیه انقلابی از دستاوردهای انقلاب اسلامی حراست کرد. باید اخلاق، ایمان و معنویت جامعه که از برکات نظام اسلامی است را ارتقاء ببخشیم. اسلام با تظاهر به فسق و گناه، مخالف است. طرح برخی مسائل به نام آزادی، تقابل با شرع است. دولت اسلامی طبق اصل سوم قانون اساسی وظیفه دارد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی را فراهم نماید.
آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در چهارمین اجلاسیه خبرگان رهبری طی سخنانی اظهار داشت: با همه کارشکنی‌ها و مشکلات این انقلاب حفظ شد و دستاوردهای آن‌که مسائل ایمانی و معنوی و اخلاقی است بسیار زیاد است.

آیت‌الله جنتی بابیان اینکه جوانان ما آرزوی شهادت داشته‌اند و این از دستاوردهای فرهنگی است که در دفاع مقدس خود را نشان داد، افزود: بدون کمترین توقعی بسیج و سپاه از این انقلاب درآمد که مایه افتخار ماست.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مظاهر فساد بعد انقلاب از بین رفت اما برخی جوانان نمی‌دانند از کجا به کجا رسیدیم.

وی بابیان اینکه در همین شهر تهران مشروب‌فروشی از کتاب‌فروشی بیشتر بود و ما باید دستاوردها را بشناسیم و حفظ کنیم گفت: این وظیفه کسانی است که در صف مقدم هستند مانند سپاه و بسیج و خبرگان لذا باید انقلابی بود و وحدت و انسجام خود را حفظ کرد.

آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: امام بزرگوار تأکید داشتند که بین شیعه و سنی فرقی نیست و هرکس می‌خواست اختلاف کند امام برخورد می‌کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید ایمان و اخلاق و معنویت را حفظ کنیم به کارهای خدماتی و عمرانی در چهل سال گذشته پرداخت و گفت: دولت و غیر دولت باید دستاوردها را نشان دهند.

ضمن تأسف از وضعیت فقر قشر اندک جامعه و لزوم تلاش برای برطرف کردن آن تأکید: وضعیت ما بعد از انقلاب بسیار بهتر شده است و این‌ها را باید بدانیم.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه برخی می‌خواهند با هر بهانه‌ای نظام را زیر سؤال ببرند به مسئله حجاب اشاره کرد و ادامه داد: حجاب کرامت و شرف زن و مایه عفاف است اما برخی آن را خدشه‌دار می‌کنند و با حرکت زشت حجاب خود را به باد می‌دهند درحالی‌که شرف و عفاف خود را بر باد می‌دهند و باید با آن‌ها محکم برخورد شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه بابیان اینکه یکی از کارهای خبرگان مطالبات است، گفت: مسئولان باید جواب دهند و پاسخگو باشند.

وی با تأکید بر اینکه مسئله معیشت مردم بسیار مهم است و باید به آن رسیدگی کرد البته منکر مشکلات مالی نیستیم، تصریح کرد: باید همه امکانات بسیج شود و نباید حقوق نجومی باشد.

آیت‌الله جنتی بابیان اینکه باید مرهمی‌ بر زخم‌ فقرا بگذاریم درحالی‌که جشن‌های پرهزینه می‌گیرند که نباید این‌طور باشد، خاطرنشان کرد: این انقلاب و نظام امانت خداوند است که باید آن را حفظ کنیم.

آیت الله جنتی ادامه داد:هزینه هایی که میلیاردی می‌شود ، در حالی این اتفاق می‌افتد که در جای دیگری ما نیازهای فراوان داریم نباید اینگونه باشد پس من گفته ام که به عنوان دبیر شورای نگهبان آقای رییس جمهور که اینجا هستید در دستگاه های شما کسانی هستند که انقلابی نیستند یا لااقل با انقلاب فاصله دارند با این افراد که نمی توان مردم امید داشته باشند کسی به دردشان برسد. من نامه ای به دستم رسیده است که در یکی از وزارت خانه های بزرگ کسانی که مسئولیت دارند اعتقادی به انقلاب ندارند آقای روحانی نگذارید که انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

رییس مجلس خبرگان با اشاره به حادثه خیابان گلستان هفتم، گفت: عده ای به خود اجازه داده اند که با چاقو و قمه و چوب به خیابان بیایند و امنیت مردم را خدشه دار کنند. الحمدالله محاکمه آنان شروع شده و از قوه قضاییه می خواهم که زودتر به این موارد رسیدگی کند.
—————————————
آیت الله هاشمی هاشرودی و آیت الله موحدی کرمانی بعنوان نواب رئیس انتخاب شدند

آیت الله هاشمی هاشرودی و آیت الله موحدی کرمانی با رای نمایندگان بترتیب بعنوان نائب رئیس اول و نائب رئیس دوم انتخاب شدند .
——————————
منشیان هیئت رئیسه انتخاب شدند

با رای نمایندگان مجلس خبرگان رهبری آیت الله سید احمد خاتمی و حجت الاسلام و المسلمین کعبی بعنوان منشیان هیئت رئیسه انتخاب شدند

——————–
نطق پیش از دستور آیت الله معلمی نماینده مردم استان مازندران

حجت الاسلام و المسلمین معلمی:

با حضور بی نظیر و بحق تماشایی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن،‌اهل ایمان در محل منطقه،‌شاد شدند و بدخواهان در غیض و خشم دلسوزان ناکامی خود گرفتار آمدند.

وی افزود:تحرکات مذبوحانه عوامل استکبار و جریان نفاق علی رغم گله مندی و نارضایتی مردم از افزایش قیمت ها و بیکاری جوانان و رکود اقتصادی آنان را در دفاع از اصل انقلاب و آرمانهای آن و پای بندی به رهنمودهای امامت و ولایت محکم تر ساخت. اصل انقلاب ما به برکت امامت و ولایت به پیروزی رسیده است و در جنگ تحمیلی که کل استکبار پشت صدام قرار داشتند به برکت امامت و ولایت دفاع مقدس صورت گرفت.

نماینده مازندران در مجلس خبرگان اظهار داشت:‌»دفع فتنه ها همه به برکت امامت و ولایت فقیه بوده است. مسئولین و امام راحل که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند توجه نموده و در عمل،‌ تبعیت خود از ولایت فقیه را نشان دهند تا بر فتنها ها و مشکلات فائق آئییم»

وی در پایان با کلایه از بروز برخی ناهنجاری های فرهنگی چرا باید وضعیت فرهنگی جامعه به جایی برسد که در سالروز ولادت حضرت زهرا که مظهور عفت و پاکدامنی هست جشن های مبتذل برگزار شود.
——————————–
سخنرانی پیش از دستور آیت الله بهشتی نماینده مردم استان فارس

آیت الله احمد بهشتی نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری دومین سخنران پیش از دستور چهارمین اجلاس خبرگان بود که در سخنانی با انتقاد از طرح برخی مسائل در جامعه بیان داشت :

جای طرح بعضی از مسائل در حوزه و دانشگاه است ، نه تریبون عمومی . عده ای بدون توجه به این امر مسائلی همچون علم دینی یا غیردینی ، حجاب اجباری یا اختیاری و امثال اینها را در تریبون های عمومی و سخنرانی ها مطرح می کنندکه نتیجه ای جز شبهه افکنی و ایجاد تردید نسبت به مسلمات ندارد. مگر بی حجابی و بد حجابی در جامعه از منکرات نیست ؟ این مقوله امری نیست که به سلیقه افراد واگذار شده باشد اسلام مخالف آزادی نیست ، ولی نه آزادی فساد و بی بندو باری ، بلکه آزادی عقل و عقلانیت و رهایی از توطئه های استکباری . آزادی این است که مردم حق انتقاد داشته باشند.

وي با اشاره به شعار سال گفت: چند روزي به آخر سال مانده آيا در سال توليد و اشتغال توانستيم توليد را به سطحي برسانيم كه اشتغال به معناي دقيق كلمه تحقق يابد؟ آيا جلوي قاچاق را گرفتيم؟ آيا واردات بي رويه و غير ضروري كه ميلياردها دلار و ارز مملكت را بليعيده،‌ كاهش داديم؟ صنعت پوشاك مي تواند براي ايجاد اشتغال مورد توجه قرار گيرد. كشورهايي كه با بيكاري و افزايش جمعيت مواجهند به اين موضوع توجه جدي دارند. چرا بايد بيش از نيمي از نياز مردم به پوشاك بعضاً به صورت قاچاق و غير قانوني از خارج تأمين شود؟!

آيت الله بهشتي در پايان گفت: آيا ما براي تحقق عدالت به ساده زيستي و نفي اشرافي گري و مردمي بودن آن گونه كه بايد و شايد روي آورده ايم؟ ما واقعاً همانگونه كه رهبري معظم انقلاب فرمودند در مواردي بابت عدم تحقق عدالت از مردم عذر خواهي كنيم.