حرم امام رضا(ع) در شب میلاد منجی عالم بشریت نور باران است

به گزارش نویدتهران،همزمان با شب میلاد دوازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت، حضرت مهدی(عج) حرم مطهر امام رضا(ع) غرق نور و شادی و عموم صحن‎ها مملو از زائران امام مهربانی است.
همزمان با شب نیمه شعبان المعظم و سالروز میلاد امام عصر(عج) هزاران زائر و پرچمدار فرهنگ مهدویت و منتظر فرج این شب خجسته را در کنار مضجع ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) جشن گرفتند.
در این شب عزیز همه صحن و سرای حرم مطهر رضوی مملو از زائران و مجاورانی است که از راه دور و نزدیک در این عید خجسته به دیدار امام خویش شتافته بودند تا میلاد فرزند بزرگوارشان را به ساحت مقدس آن امام تبریک گویند.
در این شب با عظمت هر زائری که قدم به بارگاه منور رضوی گذاشته، مورد تکریم و میزبانی خادمان قرار گرفته است.
حضور هزاران زائر ایرانی و خارجی، آذین‎بندی و چراغانی صحن و سرای رضوی، توزیع شیرینی و شربت، شعر خوانی و مدیحه سرایی، از جمله جلوه‎های جشن شب نیمه شعبان است که در جای جای حرم مطهر رضوی مشاهده می‎شود.
تمام خیابان‎های منتهی به حرم مطهر رضوی نیز در این شب آذین‎بندی شده و ایستگاه صلواتی از زائران و مجاوران پذیرایی می‎کنند.
جشن بزرگ شب نیمه شعبان المعظم در حرم مطهر رضوی تحت عنوان «تا قیام مهدی نهضت ادامه دارد» از ساعت ۱۷:۳۰ با برگزاری محفل انس با قرآن و مهدویت، با حضور قاریان بین المللی و اجرای گروه تواشیح آغاز شده و تا ساعت ۲۳ ادامه خواهد داشت.
در این مراسم علاوه بر سخنرانی حجت الاسلام عالی ذاکران اهل بیت(ع) به مدیحه سرائی و مولودی خوانی می‎پردازند.
همچنین ساعت ۱۶ نیز اجتماع عظیم بانوان مهدوی با حضور خیل عظیمی از بانوان در رواق حضرت(س) برگزار شد و پس از برنامه سخنرانی، ذاکران و مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) در مدح منجی عالم بشریت حضرت صاحب العصر و الزمان(عج) به سرودخوانی پرداختند.
در این جشن کارشناسان مذهبی کودکان نیز برای نونهال با موضوع سیره و سبک زندگی امام زمان(عج) به زبان شعر، قصه، داستان کوتاه و نمایش برنامه اجرا کردند.
برگزاری برنامه‏‌های شاد فرهنگی چون مولودی خوانی، اجرای مسابقه‏های شاد فرهنگی، اهدای جوایز و پذیرایی از دیگر برنامه‌‏های حرم امام رضا(ع) در شب میلاد امام زمان(عج) است که در کلیه اماکن متبرکه و فرهنگی حرم رضوی در حال برگزاری است.