رییس سازمان اورژانس کشور اعلام کرد؛

ثبت ۳۳۲ مورد عملیات ویژه اورژانس در هفته گذشته

به گزارش نویدتهران،رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در هفته گذشته، تعداد ۳۳۲ مورد عملیات ویژه اورژانس در کشور انجام شده است.

دکتر پیرحسین کولیوند، رییس سازمان اورژانس کشور ضمن تشریح اقدامات این سازمان در هفته گذشته اظهار داشت: از ۳۱ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، تعداد کل مصدومین حوادث در کشور ۱۰۹۹ نفر گزارش شده که از این تعداد، ۷۷۳ نفر در حوادث ترافیکی و ۳۲۶ نفر در حوادث غیر ترافیکی دچار مصدومیت شده اند.

۹۰ درصد از مصدومین حوادث ترافیکی ویژه ثبت شده نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با اشاره به بیشترین تعداد مصدومین در حوادث هفته گذشته بیان کرد: بیشترین مصدومین حوادث ترافیکی به استان های خراسان رضوی با ۹۵ نفر، مازندران با ۷۲ نفر و تهران با ۶۴ نفر اختصاص داشته است.

همچنین نزاع و درگیری، آتش سوزی و مسمومیت با گاز CO بیشترین مصدومین غیر ترافیکی را بر جای گذاشته است.

به گفته دکتر کولیوند، اورژانس هوایی در هفته گذشته ۴۴ مورد عملیات ویژه انجام داد که ۹ مورد این عملیات ها ترافیکی و ۲۵ مورد نیز غیر ترافیکی بوده است و کل مصدومین اعزامی هم، ۵۹ نفر بوده اند.

رییس سازمان اورژانس مهمترین حوادث ویژه هفته گذشته را برشمرد و گفت: از مهمترین حوادث هفته گذشته می توان به غرق شدگی در کنارک – روستای تله میشان استان سیستان و بلوچستان، حریق معدن زغال سنگ در سوادکوه – روستای کارسنگ استان مازندران، تصادف ۳ دستگاه ۴۰۵ در محور خاش – زاهدان استان سیستان و بلوچستان، واژگونی اتوبوس در محور دورود – خرم آباد استان لرستان، واژگونی مینی بوس در آزادراه قم – تهران استان تهران، تصادف تریلی – اتوبوس در آزادراه کاشان – قم در استان اصفهان، انفجار پیک نیک در لردگان – روستای چشمه خانی استان چهارمحل و بختیاری، تصادف سمند – ۴۰۵ در محور فراشبند – جم استان فارس اشاره کرد.