دکتر لاریجانی :

تیم اقتصادی قوی در دولت فعال شود

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس از رایزنی با قوه قضاییه برای برخورد با اخلال گران بازار خبر داد و گفت: در این شرایط باید تیم قوی اقتصادی مسئولیت پیگیری امور را برعهده بگیرد.
دکتر علی لاریجانی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نامه ای از سوی نمایندگان مجلس در خصوص تغییر تیم اقتصادی به رئیس جمهور داده شده است، گفت: حق می دهیم که در این شرایط باید تیم قوی در بخش های مختلفی که به اقتصاد مربوط است، فعال شود.

دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه پیگیری ها برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور ادامه خواهد داشت، افزود: در خصوص برخورد با اخلال گران اقتصادی با قوه قضاییه نیز صحبت شده و به زودی ضوابطی را اعلام خواهند کرد تا براساس آن بتوانند برخورد سریع تر و جدی تری را با اخلال گران بازار داشته باشند که البته این اقدامات تا شنبه انجام خواهد شد.

سید کاظم دلخوش در تذکری با استناد به اصل سوم و بندهای 8 و 9 در خصوص مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت خویش گفت: ما اطلاع داریم که جلسات ویژه ای برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم برگزار کرده اید و از این منظر از شما تشکر می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه دستور جلسات مجلس باید به سمت حل مشکلات اقتصادی مردم هدایت شود، افزود: مسائل فوری باید در دستورکار قرار بگیرد.

دلخوش با بیان اینکه متاسفانه برخی از مشکلات فعلی اقتصاد به علت برخی مسائل داخلی بروز کرده است، تصریح کرد: درخواست بنده از هیات رئیسه این است که دستور جلسات پس از رسیدگی به زلزله کرمانشاه توجه اکید به مباحث اقتصادی کشور باشد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر شرایط کشور عادی نیست، گفت: اگر آقای رئیس جمهور قبل از بروز این بحران ها با مردم صحبت می کرد به طور حتم سوال از رئیس جمهور و حواشی فعلی وضعیت کشور رخ نمی داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مدارک و مستندات بسیاری وجود دارد که اثبات می کند مشکلات اقتصادی ناشی از عوامل بیرونی نیست، افزود: متاسفانه مسائل داخلی عامل اصلی بسیاری از مشکلات فعلی اقتصادی است.

وی بر ضرورت برخورد با اخلال گران اقتصادی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر بسیاری از افراد با احتکار کالا و اجناس به گرانی ها دامن زدند که این افراد در دولت و بخش خصوصی حضور دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی می خواهیم که با برگزاری جلسات مستمر تذکرات لازم را به دولت در خصوص جابه جایی تیم اقتصادی بدهید.