وزیر آموزش‌وپرورش:

تنها راه نجات از مشکلات تقویت روحیه بسیجی در جامعه است

به گزارش نویدتهران،وزیر آموزش‌وپرورش در آئین اختتامیه جشنواره علمی فرهنگی، فرهنگیان بسیجی تنها راه نجات از مشکلات و مسائل جامعه را تقویت روحیه بسیجی در جامعه دانست.
سیدمحمد بطحایی در آئین اختتامیه چهاردهمین جشنواره علمی و فرهنگی فرهنگیان بسیجی در سالن اجتماعات شهید رجایی، با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد داشتن روحیه بسیجی در رفع مشکلات، اظهار کرد: یکی از فرهنگیان بسیجی با این روحیه ارزشمند توانسته بسیاری از مشکلات اساسی یکی از روستاهای محروم را حل‌وفصل کند و چهره محرومیت را از آن روستا بردارد، حضور چنین افرادی در جمع فرهنگیان نویدبخش آینده‌ای روشن برای جامعه به‌ویژه برای آموزش‌وپرورش است.

وی ادامه داد: در ماه‌های اخیر شاهد تشدید دشمنی‌های آمریکا وهم پیمانانش هستیم و اگر این وضعیت ادامه یابد ممکن است شرایطی ایجاد شود که نیازمند تلاش مضاعف همه مسئولین و مردم باشد بنابراین داشتن روحیه بسیجی ضروری است.

بطحایی خاطرنشان کرد: آمریکا با عهدشکنی خود یک‌بار دیگر روحیه‌ خود را به جهانیان آشکار کرد، اما مدیریت شرایط فعلی برای کشوری که شرایط دشوار دهه شصت را با موفقیت پشت سر گذاشته است، با تلاش مضاعف سخت نخواهد بود و با سربلندی و موفقیت از مشکلات عبور می‌کنیم.

وی با اشاره به برگزاری المپیاد جهانی ۲۰۱۸زیست‌شناسی در تهران، گفت: باعث افتخار است باوجود فشارهای بین‌المللی، مسئولین المپیاد وضعیت ایران را مطلوب و شگفت‌انگیز اعلام کردند وبر اساس گفته‌های مسئولین بین‌المللی المپیاد زیست‌شناسی در هیچ دوره‌ای از ادوار ۲۰ساله‌ای که المپیاد برگزارشده این‌قدر شرایط مطلوب نبوده است.

وزیر آموزش‌وپرورش موفقیت‌های ایران را مدیون خون شهدا برشمرد و اظهار کرد: چنان‌که رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیر خود فرمودند؛ شرایط اقتصادی امروز کشور سخت است اما بحرانی نیست و می‌توان همانند دهه شصت با روحیه بسیجی آن را با موفقیت پشت سر گذاشت.

عضو کابینه تدبیر وامید ادامه داد: در کلاس درس به بچه‌ها یاد بدهیم اگر کسی زمین خورد چگونه کمکش کنیم و چطور از منافع شخصی به خاطر منافع جمع بگذرد، بنابراین تقویت روحیه بسیجی در جامعه امروز بسیار حیاتی است و تنها راه نجات جامعه و خصوصا آموزش‌وپرورش از مسائل و مشکلات تقویت روحیه بسیجی است.