رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی خبرداد:

تمهیدات پلیس برای طرح ویژه ترافیک مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از تمهیدات ویژه پلیس برای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) خبرداد.
سردار تقی مهری در پنجاه و هشتمین جلسه کمیته اجرای طرح های ترافیکی اظهار داشت: این جلسه با حضور همه دستگاه های امدادی و خدماتی به منظور بررسی وضعیت طرح نوروزی 96 و طرح های ترافیکی ویژه مراسم سالگرد ارتحال امام(ره)، عید سعید فطر و تابستانی برگزار شد؛ در این کمیته اقدامات و روش های اتخاذ شده در طرح های مذکور از سوی مسئولان دستگاه های ذیربط مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش نویدتهران،وی با اشاره به افزایش 10درصدی تردد و نیز افزوده شدن دو میلیون وسیله نقلیه (خودرو و موتورسیکلت) به چرخه ترافیک در سال 95، گفت: در نوروز 96 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد کاهش 10 درصدی جان باختگان سوانح رانندگی بوده ایم که این نتیجه رعایت قوانین و مقررات از سوی شهروندان و نیز تعامل و هماهنگی دستگاه های مسئول در این امر است.
رئیس پلیس راهور ناجا به اتخاذ طرح های ویژه ترافیکی مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: به علت تقارن مراسم امسال با ماه مبارک رمضان، این مراسم متفاوت برگزار می شود چرا که ساعت اجرای آن به بعدازظهر موکول شده است.
سردار مهری با بیان اینکه شاهد کاهش میزان زائران شرکت کننده در این مراسم هستیم، گفت: پیش بینی شده زائران استان های همجوار و نزدیک به تهران نظیر اصفهان، سمنان و البرز در این مراسم شرکت کنند.
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه محدودیت و ممنوعیت های تردد در این مراسم مشخص و اطلاع رسانی خواهد شد، خاطر نشان کرد: مراسم سالگرد ارتحال در بعدازظهر روز 14 خردادماه برگزار می شود و براساس تدابیر اتخاذ شده، پلیس اتوبوس زائران را از مبدأ تا مقصد و یا بالعکس اسکورت می کند.
وی ادامه داد: با هماهنگی و تعامل کلیه دستگاه های مسئول، امیدواریم مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) به نحو شایسته ای برگزار و شرایط مطلوبی برای ارائه خدمات به زائران شرکت کننده در این مراسم داشته باشیم.
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه این مراسم پس از پایان افطار خاتمه می یابد، از زائران خواست با توجه به تاریکی هوا برای بازگشت، با صبر و حوصله بیشتر و نیز رعایت قوانین و مقررات و توجه به توصیه های پلیس به سلامت به مقصد برسند.
سردار مهری با بیان اینکه برای اتوبوس های زائران نیروهای اسکورت پیش بینی شده ، ادامه داد: همچنین عوارضی تهران – قم و نیز مبادی منتهی به حرم در روز سالگرد ارتحال امام (ره) رایگان خواهد بود
وی از اجرای طرح ویژه تابستانه از اول تیرماه خبر داد و گفت: این طرح با آماده باش و هماهنگی کلیه دستگاه های امدادی و خدماتی در سراسر کشور آغاز خواهد شد؛ همچنین طرح ویژه عید سعید فطر نیز با توجه به تعطیلات متفاوت آن با سفرهای تابستانی همزمان می شود.
رئیس پلیس راهور ناجا با اعلام اینکه بیشترین تردد در محورهای هراز و کندوان انجام می شود، از اجرای طرح های ویژه و اعمال محدودیت های مقطعی در این مسیرها خبر داد.
سردار مهری در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدواریم با هماهنگی و تعامل دستگاه های امدادی و خدماتی در طرح تابستانی و نیز رعایت قوانین و مقررات از سوی شهروندان شاهد کاهش جان باختگان سوانح رانندگی باشیم.