حجت‌الاسلام والمسلمین مهرابی:

تشکل های دینی در کاهش آسیب های اجتماعی نقش مؤثری دارند

مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس در گردهمایی انجمن های اسلامی، گفت: باید از ظرفیت تشکل های دینی جهت کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کرد.

به گزارش نویدتهران، دومین گردهمایی انجمن های اسلامی ادارات، بانک ها و کارخانجات استان فارس به میزبانی انجمن اسلامی بانک ملت با حضور حجت‌الاسلام مهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی، دکتر موسوی مدیر کل بهزیستی و اعضای انجمن های اسلامی در سالن اجتماعات بانک ملت استان فارس برگزار گردید.

حجت‌الاسلام مهرابی در این گردهمایی ماهیانه ضمن گرامی داشت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) گفت: تشکل های دینی خصوصاً انجمن های اسلامی در کاهش و رفع آسیب های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم نقش مؤثری دارند باید از ظرفیت این تشکل ها و انجمن ها جهت کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس تصریح کرد:‌ هر مقدار ما امروز نابسامانی و ناهنجاری در جامعه می‌بینیم علت آن فاصله گرفتن جامعه از قرآن کریم است لذا بهترین راهکار برای تبدیل نابسامانی‌ها به سامان و نابهنجاری‌ها به هنجار و فضاهای ضد ارزشی به ارزش اهتمام ورزیدن به حضور قرآن و توجه مسئولان در سطح کلان به موضوع قرآن کریم و فرهنگ قرآن کریم است.

حجت‌الاسلام مهرابی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده توسط انجمن های اسلامی عنوان کرد: در این مقطع زمانی حساس از لحاظ فرهنگی و اجتماعی، انجمن های اسلامی تشکلی کارآمد است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.