سردار شریف در نشست خبری:

تشریح برنامه های سپاه و بسیج در فجر چهلم انقلاب اسلامی

به گزارش نویدتهران،رییس کارگروه سپاه و بسیج ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه تمامی پیشرفت های انقلاب اسلامی در سایه تحریم‌های دشمن حاصل شده است، اظهار کرد :از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون سنگین ترین تحریم ها در حوزه دفاعی بر ما تحمیل شده و برغم تمامی این تحریم‌ها و فشارها برجسته‌ترین پیشرفت‌ها را در حوزه دفاعی داشته ایم.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در نشست خبری که پیش از ظهر امروز (سه شنبه ۹ بهمن) در محل شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، به تشریح اقدامات سپاه و بسیج در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و برنامه های این نهاد در فجر ۴۰ انقلاب پرداخت.

سردار شریف با بیان اینکه تلاقی گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با ایام فاطمیه ، امسال فجر فاطمی را رقم زده است، گفت : ملت ایران به برکت انقلاب اسلامی توانست حکومتی فاسد را کنار زده و استقلال ،عزت و آزادی را تحقق بخشد ؛ این آرزویی است که بسیاری از کشورهای دنیا هنوز هم در صدد تحقق آن هستند.

وی با بیان اینکه در ۴۰ سال گذشته، انقلاب اسلامی برغم تمامی توطئه‌های دشمنان، در سایه هدایت‌های مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و همراهی و همدلی مردم ، علاوه بر مقابله با طراحی های دشمن، به پیشرفت های شگرفی دست یافته است، اظهار کرد: بنابر گزارش های مراکز آماری و پژوهشی امروز ایران اسلامی در بسیاری از حوزه‌ها در میان کشورهای اول دنیا قرار داشته و پیشرفت های جهشی انقلاب اسلامی در بسیاری از حوزه ها قابل قیاس با سایر کشورها نیست.

رییس کارگروه سپاه و بسیج ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه تمامی پیشرفت های انقلاب اسلامی در سایه تحریم‌های دشمن حاصل شده است، اظهار کرد :از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون سنگین ترین تحریم ها در حوزه دفاعی بر ما تحمیل شده و برغم تمامی این تحریم‌ها و فشارها برجسته‌ترین پیشرفت‌ها را در حوزه دفاعی داشته ایم.

وی با بیان اینکه امروز تراز انقلاب اسلامی از تراز تمامی کشورهای منطقه بالاتر است، خاطرنشان کرد: پس از پایان دوران عزت بخش دفاع مقدس، لحظه ای را در ارتقای توانمندی های خود در حوزه دفاعی از دست ندادیم و به برکت این تلاش ،مجاهدت و جدیت امروز در حوزه اندیشه ، لجستیک و کاربرد نظامی در سطح بسیار مطلوبی قرار داریم که گوشه‌هایی از این توانمندی در رزمایش‌ها و بعضاً اقداماتی که در تنبیه متجاوزان صورت دادیم به سمع و نظر همگان رسیده است.

سردار شریف با بیان اینکه برغم تمامی دغدغه‌های حوزه دفاعی و نظامی، سپاه از حوزه‌های عمران، آبادانی و کمک به رفع محرومیت در کشور غافل نبوده است، اظهار کرد: شاهد این ادعا برپایی نمایشگاه توانمندی های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) است که در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی گوشه ای از اقدامات سپاه در عرصه سازندگی، عمران و آبادانی و کمک به بی اثر کردن تحریم های دشمنان به نمایش در خواهد آمد.

وی از ساخت و تجهیز پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان پروژه ای راهبردی که ایران اسلامی را از واردات بنزین بی نیاز کرد نام برد و گفت: در سایر حوزه ها نیز از قبیل ساخت تونل ،پل ،جاده ،اتوبان، اسکله و سایر سازه های سنگین زیربنایی اقدامات مهمی صورت گرفته است که در نمایشگاه توانمندی های قرارگاه بخشی از این اقدامات به نمایش در خواهد آمد.

سخنگوی سپاه در ادامه افتتاح ۳۲۵۶ پروژه محرومیت زدایی و مردم یاری در ۱۳ استان کم برخوردار کشور را از جمله اقدامات حوزه محرومیت زدایی سپاه در فجر چهلم انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد:همچنین در دهه فجر امسال شاهد آغاز عملیات اجرایی ۴۰ هزار پروژه عمرانی دیگر در کل کشور توسط سپاه خواهیم بود.

وی اعزام ۱۰۰۰ گروه جهادی از اقشار مختلف بسیج به مناطق محروم کشور را از دیگر اقدامات حوزه مردم یاری سپاه و بسیج در ایام فجر ۴۰ انقلاب دانست و افزود: در جزایر خلیج فارس در کنار اقدامات حوزه نظامی ، خدمت‌رسانی به ساحل‌نشینان در جزایر با جدیت در دستور کار نیروی دریایی سپاه قرار دارد.

سردار شریف برپایی بیمارستان‌های صحرایی را از گسترده‌ترین اقدامات خدمت رسانی سپاه در استان‌های کمتر برخوردار عنوان و تصریح کرد: سپاه در کنار تامین امنیت در شمال غرب و جنوب شرق کشور ، تلاش وسیعی برای ایجاد امنیت پایدار با مشارکت مردم انجام می دهد و خدمات عمرانی ،اشتغال زایی و کارآفرینی را در دستور کار خود قرار داده و بستری را فراهم آورده که در سایه امنیت پایدار مجموعه های خدمت رسان دولتی بتوانند به ارائه خدمات به مردم بپردازند.

وی از رونمایی کتاب گلستان انقلاب اسلامی  که به تبیین کارکردهای انقلاب در حوزه های مختلف می پردازد ،در ایام الله دهه فجر خبر داد و افزود :برپایی همایش منطقه ای  جشن ۴۰ سالگی انقلاب ، اجرای برنامه طرح چلچراغ و برپایی ۴۰ محفل قرآنی در مساجد تهران و مراکز استانی ،تهیه اقلام فرهنگی، تولید محتوای فضای مجازی ، برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی ،سرکشی به خانواده های شهدا و برگزاری یادواره ها و نیز تولید و پخش مستند های تصویری ونماهنگ از دیگر اقدامات سپاه و بسیج در ایام الله دهه فجر می‌باشد.

سردار شریف اختتامیه برنامه های فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را حضور گسترده ،معنادار ،متراکم و دشمن شکن ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن عنوان و تصریح کرد: امسال به یاری خداوند متعال این حضور می‌تواند تحریم‌های دشمنان را به چالش کشیده و آنان را سر عقل آورد .

رییس کارگروه سپاه و بسیج ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه تمامی شاخص‌ها بیانگر پیشرفتهای انقلاب و شکست برنامه‌های دشمن است ، گفت : مایه تأسف است که تفاله‌های باقیمانده از رژیم سلطنتی و سازمان مجاهدین خلق و کشورهای عقب‌مانده، اپوزسیون ملت انقلابی هستند؛به یاری خداوند متعال راهپیمایی ۲۲ بهمن مهر باطلی بر توطئه های دشمنان در تلخکام کردن ملت ایران خواهد بود و جوانان ما را به آینده درخشان امیدوار می‌کند.