تشریح اولویت های پلیس آگاهی در سال ۹۷

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس آگاهی ناجا ضمن تشریح اولویت های این پلیس، گفت: کشف پرونده قتل‌های زنجیره‌ای، سرقت مسلحانه بانک‌ها در ۲ استان و همچنین پرونده تجاوزهای سریالی و زنجیره‌ای در یکی دو استان از جمله مواردی بود که کارآگاهان پلیس آگاهی توانستند با اشراف اطلاعاتی آنها را به سرانجام برسانند.

سردارمحمدرضا مقیمی در همایش سراسری روسای پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان های سراسر کشور ضمن خیرمقدم به مدعوین اظهار داشت: توسعه کمی و کیفی ماموریت ها، کاهش ۵۰ درصدی زمان ارائه خدمات، ارتقاء‌ توان عملیاتی پلیس، کاهش ۱۰ درصدی جرایم، برخورد با قاچاق کالا و اهتمام جدی در انهدام کالاهای قاچاق مکشوفه از اولویت های پلیس آگاهی در سال جاری خواهد بود.

به گفته وی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سرقت، جرایم خشن و نیز جرایم اقتصادی که مورد تاکید مقام معظم رهبری و فرمانده محترم ناجا است از دیگر اولویت های این پلیس به شمار می آید.

این مقام ارشد انتظامی به نتایج و دستاوردهای سال گذشته پلیس آگاهی اشاره و بیان کرد: برگزاری ۴۹ جلسه قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و راه‌ اندازی ۱۷ ایستگاه ایست و بازرسی در حوزه مقابله با قاچاق که تمامی سیستم‌های پایشی مکانیزه در آن لحاظ و در مبادی ورودی و خروجی تعبیه شده و همچنین راه‌ اندازی سامانه پایش مکانیزه‌ از جمله آنهاست.

سردار مقیمی با اشاره به افزایش ۴۸ درصدی ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق، گفت: ۳۱ مرحله طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا، دستگیری ۸۹ دلال ارزی و برگزاری ۲۶۰ جلسه درون و برون سازمانی در قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اقدامات ماموران پلیس آگاهی در این حوزه بوده است.

وی به حوزه سرقت اشاره و بیان کرد: برگزاری ۴۹ جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت، رصد و مبارزه با فروش کالای مسروقه داخل خودرو در فضای مجازی و دستگیری ۴۰ مالخر و تشدید برخورد با سارقان در حرکت، از اقدامات خوب این پلیس در سال ۹۶ به شمار می آید.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به جرایم جنایی، گفت: کشف پرونده قتل‌های زنجیره‌ای، سرقت مسلحانه بانک‌ها در ۲ استان و همچنین پرونده تجاوزهای سریالی و زنجیره‌ای در یکی دو استان از جمله مواردی بود که کارآگاهان پلیس آگاهی توانستند با اشراف اطلاعاتی آنها را به سرانجام برسانند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه طی این مدت، ۲۵۰۰ نفر در حوزه قتل، ۳۱۷ نفر در خصوص آدم‌ربایی و ۷۰۰ نفر به علت سرقت‌های مسلحانه در سال گذشته شناسایی و دستگیر شدند، گفت: همچنین ۵۳ باند آدم ربایی که بیشتر مرتبط با مواد مخدر بود، شناسایی و متلاشی شد.

مقیمی به رشد ۲۰ درصدی تشکیل پرونده‌های زمین‌خواری در سال گذشته اشاره و بیان کرد: در حوزه جعل و کلاهبرداری ۵۶ هزار پرونده کشف شد و کنترل مجرمان و پشتبیانی اطلاعاتی پرونده‌های وارده در دستور کار قرار گرفت.

وی درباره عملکرد تیم تشخیص هویت گفت: تیم‌های DVA در سراسر کشور آماده به کار است و سال گذشته نیز در خصوص حوادثی نظیر سقوط هواپیما و زلزله کرمانشاه عملیات‌های خود را با موفقیت انجام دادند.

این مقام ارشد پلیس آگاهی با اعلام اینکه ۳ میلیون نمونه چهره‌ نگاری در سامانه تشخیص هویت داریم از راه‌اندازی روش نمونه برداری از اثر انگشت و پروفایل اثر انگشت‌ نگاری که در دنیا بی‌سابقه است، سخن گفت.

رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه سال گذشته ۴۰۰ هزار مورد پاسخ به استعلامات تائید صلاحیت انجام شده است، گفت: اهتمام جدی داریم ماموریت های قرارگاه مبارزه با سرقت و قاچاق کالا را در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری به سرانجام برسانیم.