از سوي مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان صورت گرفت :

تشريح برخي اقدامات آموزش و پرورش در مناطق زلزله زده

به گزارش نویدتهران،مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از ارسال 32 هزار بسته لوازم التحرير به همراه 20 هزار جلد كتاب ويژه دانش آموزان به مناطق زلزله زده كرمانشاه خبر داد.

پيش از ظهر امروز عليرضا حاجيان زاده در خصوص اقدامات انجام شده در حادثه زلزله كرمانشاه گفت: آسيب هاي ناشي از حوادث ناگواري مانند زلزله را مي‌توان از دو جنبه بررسي كرد، يكي حوادث ظاهري مانند، فوت افراد، تخريب منازل، تخريب زير ساخت‌ها و ديگري آسيب‌هاي روحي و رواني بازماندگان كه ناشي از فوت بستگان، تخريب خانه ها وداريي هايشان كه به خصوص در كودكان بروز پيدا مي كند .

وي افزود: در كنار امداد رساني درزمينه اسكان، پوشاك، غذا و درمان مصدومين، امداد رساني روحي و رواني به كودكان و نوجوان ضرورتي اجتناب ناپذير است زيرا بايد روحيه اميد به زندگي را دركودكاني كه اولين بار است زلزله را تجربه مي كنند و با خرابي ها مواجه مي شوند، را تقويت كرد .

حاجيان زاده از تشكيل ستاد امداد كودكان در تهران و كرمانشاه دركانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان پس از وقوع زلزله كرمانشاه خبرداد وتصريح كرد: اعزام مربيان به مناطق زلزله زده از سراسر كشور با هدف اجراي بازي هاي گروهي، ايجاد نشاط و تحرك در بين كودكان، اجراي نمايش عروسكي، قصه گويي، كتابخواني وكارگاه نقاشي در راستاي تقويت روحيه اميد به زندگي در كودكان و نوجوانان از اقدامات اين كانون در روزهاي اخير بوده است .

وي ادامه داد: در شهرستان‌هاي ثلاث و سر پل ذهاب كمپ هاي ثابت جهت اجراي برنامه ها ي متنوع براي بچه ها راه اندازي شده و 10 مربي دائما در اين كمپ ها مستقر هستند همچنين كتابخانه‌هاي سياري نيز به روستاهاي زلزله زده اعزام شده اند و مربيان در اين كتابخانه‌ها برنامه هاي ويژه كودكان و نوجوانان را اجرا مي كنند.

مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از ايجاد 70 مركز جمع آوري كالاهاي فرهنگي اهدايي مردم در سراسر كشور خبرداد و خاطرنشان كرد: اين هدايا پس ازجمع آوري به مناطق زلزله زده ارسال و در بين كودكان توزيع شده است .

وي با اشاره به اجراي طرح كانون مدرسه از سال گذشته، اذعان كرد: در اين طرح، دانش آموزان به كانون هاي پرورش فكري كودكان و نوجوانان وارد مي‌شوند و مربيان محتواهاي درسي را با روش‌هاي قصه گويي، اجراي نمايش، تئاتر و بازي‌هاي گروهي كه بسيار روش های جذابي است تدريس مي كنند، بنابراين با هدف جلوگيري از عقب ماندن بچه هاي مناطق زلزله زده از درس اين طرح هم اكنون در كرمانشاه در حال اجراست .

حاجيان زاده از ارسال 32 هزار بسته لوازم التحرير ويژه دانش آموزان مناطق زلزله زده به زودي خبرداد و اظهاركرد: اين لوازم درحال بسته بندي است كه پس از آماده شدن به همراه 20 هزار جلد كتاب از انتشارات كانون وهمچنين 5 هزار عروسك دارا و سارا ، و 1000 عروسك متفرقه به مناطق زلزله زده ارسال مي شود .

وي گفت: اعزام هنرمندان تلويزيوني، 2 كاميونت نمايش جهت اجراي برنامه هاي هنري، اعزام گروه فيتيله‌اي و ساير گروه‌هاي هنري و تئاتر حرفه‌اي از ديگر اقدامات صورت گرفته تاكنون در كاهش اثرات روحي زلزله بر دانش آموزان است .

مديرعامل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان تصريح كرد: نمايش فيلم،‌ قصه گويي و تئاتر عروسكي از برنامه هاي كانون در مناطق زلزله زده است و همزمان 10مربي ثابت و 6 مربي سياردر آنجا حضور دارند و پايان هفته مربيان تازه نفس جايگزين آنها مي شوند .