آیت الله العظمی مکارم در دیدار لوئیس فراخان:

ترامپ گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است

به گزارش نویدتهران،رئیس جمهور آمریکا گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است؛ او می گوید ما برجام را قبول نکردیم و ایران متلاشی شد، کجای ایران متلاشی شد؟ ایران بحمدالله به عنوان یک کشور نیرومند در منطقه ایستاده است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار لوئیس فراخان، رهبر جنبش امت اسلام در آمریکا که شب گذشته در دفتر این مرجع تقلید در قم برگزار شد،اظهار داشتند: توضیحات شما نشان دهنده اطلاعات عمیق جنابعالی از گذشته و حال جامعه مسلمین بوده و نشان می دهد که علاقه شدیدی به امام زمان(عج) دارید.

ایشان با بیان این مطلب که شما راه درست را رفته اید و آینده خوبی خواهید داشت، ابراز داشتند: شما می توانید به سیاه پوستان مظلوم آمریکا کمک کنید و حق آنها را از ظالمان و ستمگران بگیرید.

این مرجع تقلید به بیان چند نکته پرداختند و گفتند: نکته اولی که باید عرض کنم آن است که در حال حاضر اختلافی میان شیعه و سنی نیست؛ به ویژه در برنامه اربعین حسینی، شیعه، سنی و حتی مذاهب دیگر شرکت داشتند و همه ما درک کرده ایم که باید دست اتحاد به هم بدهیم و اگر این مهم همواره مورد توجه باشد دشمن را درهم می شکنیم.

معظم له با انتقاد از سیاست های دولتمردان آمریکایی، ابراز داشت: آمریکا مهم ترین کشوری است که هم به مردم خودش و هم به مردم دنیا ظلم می کند؛ ما معقتدیم چنین حکومتی باقی نخواهد ماند، به این دلیل که معتقدیم ظلم پایدار نیست؛ بنابراین دیر یا زود اینها برچیده می شوند و ان شاءالله آینده در اختیار حق طلبان خواهد بود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که رییس جمهور آمریکا مدام به ملت خودش دروغ می گوید، اظهار داشت: رییس جمهور آمریکا گرفتار یک مشت اوهام و خیالات است؛ او می گوید ما برجام را قبول نکردیم و ایران متلاشی شد، کجای ایران متلاشی شد؟ ایران بحمدلله به عنوان یک کشور نیرومند در منطقه ایستاده است.

ایشان در واکنش به ادعای آمریکایی ها که حربه تحریم را برای کشاندن ایران پای میز مذاکره مطرح می کنند، خاطرنشان ساختند: محال است جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مذاکره کند؛ زیرا ما یک سال و نیم در قالب برجام مذاکره کردیم اینها در یک ساعت همه چیز را رها کردند و تعهدات شان را زیر پا گذاشتند؛ به چنین افرادی چه کسی می تواند اطمینان کند؟

این مرجع تقلید تصریح کردند: سایر مردم دنیا هم نمی توانند به چنین دولتی اعتماد کنند؛ تاکید می کنیم کسی که به این راحتی تعهداتش را زیر پا می گذارد به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

معظم له با بیان این مطلب که رسانه های غربی شرایط کشور و ملت ایران را وارونه نشان می دهند، اظهار داشتند: چهره ای که غربی ها از ایران در رسانه ها نشان می دهند واقعیت ندارد؛ وقتی خبرنگاران و دیگر افراد وارد کشور ما شده و واقعیات کشور ما را از نزدیک می بینند، کاملا مشاهده می کنند ایرانی که می بینند با ایرانی که در رسانه های غربی معرفی شده، متفاوت است.

این استاد برجسته حوزه ابراز داشتند: ما معتقدیم دروغ فروغ ندارد و به جایی نمی رسد، همان گونه که در قرآن کریم تصریح شده «ان الارض یرثها عبادی الصالحون/ زمین را بندگان صالح مالک خواهند شد. ان شاءالله با ظهور حضرت مهدی(عج) همه زمین زیرپرچم عدل الهی قرار خواهد گرفت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که باید با هوشیاری و حفظ وحدت نقشه های دشمن را بشناسیم و خنثی کنیم، یادآورشدند: مهم این است از شعارهای دروغین دشمن نهراسیم و بدانیم آنها هر چه توانسته اند انجام داده اند اما به جایی نخواهند رسید.

ایشان تحریم جمهوری اسلامی و ملت ایران از سوی آمریکایی ها را مساله جدیدی ندانستند و گفتند: آنها چهل سال است که با ما دشمنی می کنند اما نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و در چهل سال آینده هم کاری از پیش نخواهند برد.

این مرجع تقلید خطاب به لوئیس فراخان رهبر جنبش امت اسلام در آمریکا خاطرنشان ساختند: امیدواریم آنچه شما از کشور ما دیده اید برای دوستان و پیروان خود در آمریکا نقل کنید.

ایشان در پایان به موضوع تکفیری ها نیز اشاره و تصریح کردند: ما معقتدیم پایان عمر تکفیری ها نزدیک شده است و در آینده خواهیم دید که خبری از تکفیری ها و مدافعان شان نخواهد بود.