آیت الله العظمی نوری همدانی:

تخریب سپاه و نیروهای مسلح همنوایی با دشمنان است

به گزارش نویدتهران،حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند: بنده به صراحت اعلام می کنم اشخاصی که سپاه و نیروهای مسلح را تخریب می کنند، همنوا با دشمنان هستند
حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار مبلغان جهادی ماه مبارک رمضان، تبلیغ چهره به چهره را بسيار سازنده توصیف کردند و گفتند: امروز نیاز شهرستان ها به حضور مبلغ و روحانی بسیار زیاد است و طلاب محترمی که تا حدودی درس خوانده و مراتبی از علم و اخلاق را کسب کرده اند با توکل به خدا و اخلاص به دیار خود بازگشته و برای خدا و خشنودی حضرت ولی عصر(عج) خدمات جهادی داشته و با علم و اخلاق مردم را هدایت کنند.
ایشان با اشاره به وضعیت فعلی جامعه، اظهار داشتند: امروز دشمنان بیش از هر زمان دیگر در حال تبلیغ بر علیه دین بوده و شبهاتی را در جامعه مطرح می کنند و این وظیفه ماست که این شبهات را با دقت بررسی کرده و به آن پاسخ دهیم.
این مرجع تقلید با بیان این مطلب که ابلاغ حقیقت دین از نیازهای امروز جامعه است، ابراز داشتند: عدم تفسیر به رأی مباحث دینی از نکات ضروری در تبلیغ است؛ چراکه ارائه مباحث بدون تحقیق و بررسی، سبب گمراهی جامعه و خدشه دار شدن جایگاه دین خواهد شد.
معظم له خاطرنشان ساختند: فعالیت در مباحث فرهنگی از نیازهای روز جامعه است؛ چراکه پایه و اساس هر جامعه مبتنی بر فرهنگ آن می باشد.
*متأسفانه عده ای بر حاشیه سازی در جامعه اصرار دارند
حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این مطلب که آرامش از ضروریات امروز جامعه است، تصریح کردند: اختلاف، درگیری و تفرقه افکنی از مباحث آسیب زا در کشور است و بنده نمی دانم چرا عده ای که بعضا مسئولیتی نیز دارند، اصرار بر حاشیه سازی و دوقطبی نمودن جامعه دارند.
*مسولان از نقد منصفانه استقبال کنند
ایشان بیان داشتند: تخريب قوا کار درستی نیست و نباید مسئولان نظام را تخریب کرد؛ اما این مسئله نباید به این نحو تلقی شود که نقد هم نباید انجام شود؛ باید نقد صورت بپذیرد و مسئولان نیز از نقد منصفانه استقبال کنند.
این مرجع تقلید اظهار داشتند: تأکید ما این است که نقد منصفانه باشد و این مسئله به این معناست که اگر ضعف را می بینیم، نقاط قوت و خدمت ها را نیز مشاهده کنیم و به نحوی تلقی نشود که هیچ خوبی وجود ندارد.
معظم له ابراز داشتند: بیان صرف مشکلات به کشور ضربه خواهد زد و نادیده گرفتن خدمت های پس از انقلاب به دلیل مسائل حزبی و سیاسی، ضربه ای برای کشور خواهد بود.
*نباید توقع داشت در مقابل دشمنی آمریکا ساکت باشیم
حضرت آیت الله نوری همدانی خاطرنشان ساختند: مسئولان، منتقدان منصف و دلسوز را پذیرا بوده و تلاش نکنند که با عناوین گوناگون جلوی این افراد گرفته شود؛ نباید توقع داشت که وقتی مردم دشمنی آمریکا را مشاهده می کنند، سکوت نمایند؛ مردم توقع دارند در مقابل تحریم های جدید سنا و مصاده اموال آنان موضع گیری انجام گردد؛ نه اینکه عده ای به توجیه آن پرداخته یا سکوت کنند.
ایشان تصریح کردند: توقع از مسئولان کشور آن است که در مقابل نشست منافقین جلاد در فرانسه که ثمره جنایت آنان، هفده هزار شهید در این کشور است، موضع گیری کرده و تذکر دهند.
*انتقاد از تخریب مسئولان قوه قضائیه
این مرجع تقلید تخریب های علیه مسئولان قوه قضائیه را نامناسب دانسته و بیان داشتند: نقد خوب است و کار هیچ شخصی بی نقص نیست؛ اما این حجم از تخریب نسبت به قوه قضائیه صحیح نمی باشد؛ همانطور که تخریب هیچ یک از قوا و ارکان نظام صحیح نمی باشد؛ البته باید از موضع گیری سریع، قاطع و شفاف رئیس دستگاه قضا پیرامون مسائل مرتبط با نظام و انقلاب تقدیر کرد.
*تخریب کنندگان سپاه و نیروهای مسلح همنوا با دشمنان هستند
حضرت آیت الله نوری همدانی در ادامه از تخریب و تضعیف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نیز انتقاد کردند و گفتند: این هجمه ها علیه سپاه اصلا قابل پذیرش نیست؛ بنده به صراحت اعلام می کنم اشخاصی که سپاه و نیروهای مسلح را تخریب می کنند، همنوا با دشمنان هستند؛ از طرفی آمریکا و اروپا سپاه را تحریم کرده و از طرف دیگر عده ای در داخل به تخریب این نهاد می پردازند؛ این چه کار و فکری است که عده ای در کشور در حال طرح و انجام آن می باشند؟.
ایشان اظهار داشتند: اشخاصی که خواسته یا ناخواسته، پروژه تخریب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دنبال می کنند، همنوا با دشمنان نظام و مردم هستند؛ سپاه بحمدالله امنیت کشور را حفظ کرده و در عرصه های دیگر نیز می تواند موفق باشد.
این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه مسئولان باید در سخنان خود دقت داشته و وحدت جامعه را حول محور رهبر انقلاب حفظ نمایند، ابراز داشتند: اگر در میان مسئولان اختلاف نظری هم هست، نباید به جامعه کشانده شده و با کمک به یکدیگر به فکر خدمت به این مردم که همیشه گوش به فرمان امام راحل و رهبر انقلاب بوده اند، باشند. معظم له در پایان خاطرنشان ساختند: بحمدالله این کشور متعلق به اهل بیت(ع) است و همه زیر پرچم اسلام ناب در مقابل مستکبران خواهیم ایستاد و کمک خود را از هیچ مظلومی در دنیا دریغ نخواهیم کرد.