تاکید روسای پلیس جمهوری اسلامی ایران و اندونزی بر تعامل و انتقال تجربیات پلیسی

گروه ناجا- روسای پلیس جمهوری اسلامی ایران و کشور اندونزی با امضاء تفاهم نامه همکاری در زمینه آموزش، برخورد با جرایم سازمان یافته و… بر تقویت، تعامل و انتقال تجربیات در حوزه پلیسی تاکید کردند.

سردار  حسین اشتری صبح امروز در حاشیه دیدار ژنرال  تیتو کارناویان رئیس پلیس ملی اندونزی با وی در جمع خبرنگاران، با تاکید بر همکاری های پلیس دو کشور، اظهارداشت: این اولین سفر رئیس پلیس کشور اندونزی به جمهوری اسلامی ایران است که امیدواریم زمینه برقراری روابط دوستانه میان پلیس دو کشور باشد.
به گزارش نویدتهران،وی افزود: در این دیدار، تفاهم نامه همکاری در زمینه آموزش، انتقال تجربیات، برخورد با جرایم سازمان یافته و در راس آن مبارزه با قاچاق موادمخدر، تروریسم و قاچاق انسان به امضاء رسید.
فرمانده ناجا با بیان اینکه آماده همکاری همه جانبه پلیسی با کشور دوست و مسلمان اندونزی هستیم، افزود: این ارتباط می تواند تضمین کننده تقویت تعاملات دو کشور در حوزه های مختلف باشد.
وی با تاکید بر تبادل تجربیات پلیسی میان جمهوری اسلامی ایران و اندونزی،گفت: امیدواریم پس از این دیدار، استرداد مجرمان که تاکنون وجود داشته با سرعت بیشتری انجام شود.
سردار اشتری در خاتمه تصریح کرد: با توجه به ناامنی موجود در کشورهای پیرامونی منطقه،” موضوع امنیت پایدار در جمهوری اسلامی ایران” یکی از مسائلی است که مورد توجه مسئولان پلیس اندونزی قرار گرفته است.
در ادامه ، ژنرال  تیتو کارناویان رئیس پلیس ملی اندونزی به روابط دوستانه و برادرانه کشورش با ایران از زمان های گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: در سفر چهار ماهه گذشته رئیس جمهور اندونزی به ایران، تفاهم نامه هایی در راستای گسترش روابط بین دو کشور به امضاء رسیده است.
کارناویان ادامه داد: قبل از سفر به ایران، در دیداری که با رئیس جمهور کشورم داشتم ، وی بر تبادل و انتقال تجربیات در حوزه های پلیسی تاکید کرد.
رئیس پلیس ملی اندونزی به دیدار شب گذشته خود با هموطنان مقیم ایران، اشاره کرد و گفت: همه هموطنانم ، از امنیت و مهمان نوازی به خصوص رفتار پلیس جمهوری اسلامی ایران رضایت حداکثری داشتند.