رئیس سازمان تبلیغات اسلامی؛

به هم‌افزایی و ارتباط وثیق با حوزه اصرار داریم

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار با طلاب حوزه علمیه همدان گفت: ما با ادلّه محکم و متقن، مصرّ به هم‌افزایی، تقویت تعامل و ارتباط وثیق با حوزه هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با حضور در حوزه علمیه همدان، ضمن دیدار با آیت‌الله موسوی اصفهانی مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان با طلاب مدرسه علمیه آخوند همدانی (ره) دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات، حجت‌الاسلام ناصر میرمحمدیان معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام نظیری مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی همدان و حجت‌الاسلام دشتکی مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین قمی را همراهی کردند.

در این مراسم پس از سخنرانی نمایندگان طلاب و روحانیون، حجت‌الاسلام قمی اظهار کرد: منبر، تبلیغ اصیل حوزوی و گنج تمام نشدنی، لایتناهی و مغتنم است و من معتقدم از منبر و برکاتش به اندازه کافی بهره‌مند نشده‌ایم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: ما با ادلّه محکم و متقن، مصرّ به هم‌افزایی، تقویت تعامل و ارتباط وثیق با حوزه هستیم. حوزه اصل، ریشه و سرچشمه شجره طیبه انقلاب اسلامی است و اگر در گذشته ارتباط وثیق بین سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه برقرار نشده، خطای راهبردی انجام شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی با اشاره به این موضوع که در ساحت فرهنگ فعالیت طلبه‌ها به صورت کارمندی آسیب‌زا است و طلبه‌ها باید با موانع جدی کار مؤثر فرهنگی و واقعیات مدیریت فرهنگی در قامت ساختارهای سازمانی و اداری و محدودیت‌های مالی و موانع حقوقی آشنا شوند اذعان داشت: موضوعی که شأناً در سازمان تبلیغات اسلامی به آن قائل هستیم؛ خدمت به طلبه‌ها در مسیر تبلیغ است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی خاطرنشان کرد: حوزه قرار است زلال اسلام ناب را از کتاب و سنت؛ تبیین و تبلیغ کند و سازمان تبلیغات اسلامی در امر تبلیغ خود را خادم طلاب و حوزه می‌داند و باید به بازوی تبلیغی حوزه‌های علمیه تبدیل شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه این سازمان حتماً فعالیت‌های تبلیغی طلاب و روحانیون مستقر را حمایت می‌کند و یکی از اهدافش توسعه طرح سلامت اجتماعی است ابراز داشت: طلبه‌ها به سمت طراحی مسیرهای خلاقانه برای پیشبرد فعالیت‌های تبلیغی بروند و نباید منتظر باشند تا سازمان تبلیغات اسلامی برنامه‌ای را طراحی کند تا طلاب بهره‌مند شوند بلکه طلاب حوزه‌های علمیه باید در طراحی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های تبلیغی با سازمان تبلیغات اسلامی مشارکت کنند و در عمل به هیئت اندیشه‌ورز سازمان تبلیغات اسلامی در نقاط مختلف تبدیل شوند و برای رفع موانع فعالیت‌های تبلیغی، طراحی کنند.

قمی تأکید کرد: این دوره سازمان تبلیغات اسلامی، دوران جدی‌تر گرفتن و محور قرار دادن طلبه‌ها در عرصه تبلیغ اسلام ناب و اسلام انقلابی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به طلاب حاضر در نشست گفت: ما برای آنکه ظرفیت‌های انتقادپذیری مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی را افزایش دهیم برنامه‌های متعددی داریم همچنین مسیرهای سازمان تبلیغات اسلامی به سمت ارتقا ظرفیت اتحادپذیری با طلاب و فعالان فرهنگی است.

گفتنی است، در پایان این دیدار رئیس سازمان تبلیغات در مقتل طلبه شهید مصطفی قاسمی حاضر شد و از یادمان آن شهید که به تازگی ساخته شده است بازدید کرد.