آیت‌الله صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

به اقتصاد مقاومتی فکر کنیم و به نیرو‌های جوان میدان دهیم

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: مقاومت و انتفاضه، امروز در جای جای سرزمین‌های اشغالی ریشه دوانده و موجب هراس صهیونیست ها و حامیان آنها شده است.
آیت‌الله صدیقی امروز همزمان با روز جهانی قدس، در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: روز قدس برای ما روز اسلام است؛ روز قدس طی چهل سال گذشته آوردگاه اعلام برائت از رژیم اشغالگر بوده است؛ روز قدس بک جریان و یک جبهه است.

وی تصریح کرد:مقاومت و انتفاضه، امروز در جای جای سرزمین‌های اشغالی ریشه دوانده و موجب هراس صهیونیست ها و حامیان آنها شده است.

آیت‌الله صدیقی بیان کرد: انقلاب ما انقلاب مستضعفان است که به طور قطع به ظهور امام زمان (عج) متصل می‌شود و مستضعفان جهان زیر این پرچم می‌آیند. مستکبرین در مقابل ما زانو زده و رو به افول هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به ایام رحلت حضرت امام خمینی گفت: در آستانه رحلت حضرت امام (ره) باید پژوهشکده‌هایی در ارتباط با رهبری ایشان و سه دهه رهبری اعجاز آمیز مقام معظم رهبری و مقابله با فتنه‌ها و توطئه‌های جهانی، پژوهش کنند.

وی تصریح کرد: در ۳۰ سال رهبری اعجاز آ‌میز مقام معظم رهبری امنیت کشور در اوج بوده و پیشرفت‌های علمی خیر کننده‌ای نصیب کشور شده است؛ تا آنجا که دشمنان کمیته‌هایی را برای کم رنگ کردن پیشرفت‌های علمی ما در برخی دانشگاه‌های خود تشکیل دادند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به موضوع مذاکره با آ‌مریکا گفت: در سال ۹۲ علی رغم هشدار‌های صریح مقام معظم رهبری و تذکرات ایشان مبنی بر اعتماد نکردن به دشمن و فریب لبخند دشمن را نخوردن، مذاکرات منتهی به برجام بدون گرفتن تضمین‌های لازم، شروع شد.

آیت‌الله صدیقی بیان داشت: هدف از مذاکره و اصول برجام، لغو همه تحریم‌ها بود؛ اما نه تنها تحریم‌ها لغو نشده که تحریم‌های جدید نیز در همان زمان اوباما علیه مردم ایران اجرایی شد.

وی با اشاره به همراهی اروپایی‌ها با آمریکا در قضیه برجام گفت: اروپا نه تنها با عهد شکنی آمریکا در موضوع برجام مقابله نکرده بلکه معامله نفتی با ایران را هم قطع کرده و صرفا به یک “تأسف می‌خوریم”اکتفا کرده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار کرد: وقت آن شده که به اقتصاد مقاومتی فکر کنیم و به نیرو‌های جوان میدان دهیم و در روش‌ها تغییر ایجاد کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: آیا این رونق عملی شده است؟ آیا قدمی در این راه برداشته شده است؛ گره اقتصادی ما با فراهم کردن رونق تولید باز خواهد شد وقیمت ارز هم باید در همین راستا تعیین شود، اما متاسفانه این قیمت در راستای تامین منافع صاحبان ارز و سیستم بانکی تعیین می‌شود.

آیت الله صدیقی با اشاره به تورم ۵۰ درصدی در سال ۷۴ به سبب پیاده سازی سیاست‌های لیبرالی توسط دولت وقت گفت: دولت وقت در مقطع میانی دهه ۷۰ علاوه بر تغییر مسئولان اقتصادی منش اقتصادی خود را نیز تغییر داد و با اتخاذ سیاست‌های نرخ ارز را کاهش داد که این امر باعث رشد اقتصادی و کاهش نرخ تورم از ۵۰ درصد به ۲۳ درصد شد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت رفع معضل گرانی از سوی مسئولان دولتی گفت: برخی می‌گویند در رابطه با رفع معضل گرانی، مشکل قانونی وجود دارد؛ در حالی که اینطور نیست و دو وزارتخانه مسئول می‌توانند با تعیین گروه‌هایی، بازار را کنترل کنندو مانع افزایش قیمت کالا‌های مورد نیاز مردم شوند.