وزیر آموزش و پرورش:

بستر اجرای «قانون رتبه بندی معلمان» در آموزش و پرورش فراهم است

به گزارش نویدتهران،وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به این که منتظر تصویب لایحه در مجلس شورای اسلامی هستیم، گفت: بستر اجرای «قانون رتبه بندی معلمان» در آموزش و پرورش فراهم است.

یوسف نوری؛ در حاشیه نشست کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به نشست امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: درخصوص مسائل، مشکلات و اولویت های آموزش و پرورش بحث و بررسی صورت گرفت.

وی با بیان این که یکی از مهم ترین برنامه های ما در وزارت آموزش و پرورش، پیاده سازی سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است، گفت: در این میان معلم، مهمترین نقش محوری را در حوزه تعلیم و تربیت ایفا می کند که توجه به تربیت معلم به ویژه با تأکید بر دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش است.

عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: «عدالت آموزشی» یکی از محورهای اصلی ما در وزارت آموزش و پرورش بوده که با محوریت توجه به مناطق محروم، مرزی و حاشیه نشین با رویکرد اعزام نیرو به این مناطق در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعات محوری در آموزش و پرورش «توسعه زیرساخت های آموزشی و پرورشی» و افزایش فضای آموزشی است که در این حوزه برنامه های ویژه ای برای ارتقای سرانه آموزشی داریم.

نوری درخصوص لایحه رتبه بندی معلمان نیز گفت: به محض تصویب و ابلاغ این لایحه برای اجرا، هیات های ممیزی برای رتبه بندی معلمان تشکیل و آیین نامه اجرایی آن تدوین خواهد شد.