توسط سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد؛

بزرگترین مسابقه قرآنی غیر حضوری در کشور

در ایام ماه مبارک رمضان بزرگترین مسابقه قرآنی غیر حضوری توسط سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با همت معاونت آموزش این سازمان برگزار شد.
به گزارش نویدتهران، حجت الاسلام فراهانی معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این مطلب گفت: معاونت تربیت و آموزش در ماه مبارک رمضان در راستای نشر و گسترش معارف قرآنی و مکارم اخلاقی و بر اساس قرارداد منعقد شده با رادیو سراسری معارف، برنامه‌ای با عنوان مسابقه «آیات نور» با طرح سوالاتی از جزء‌های قرآن کریم به همراه ترجمه و تفسیر آن جهت پخش از رادیو سراسری معارف تهیه و آن را به صورت زنده بر روی آنتن رادیو برد.
وی همچنین با بیان استقبال و حضور گسترده مخاطبین این رادیو در اقصی نقاط کشور از این برنامه، هدف از برگزاری این رقابت قرآنی را زمینه سازی برای بحث و بررسی پیرامون مفاهیم و ترجمه آیات قرآن کریم، فراهم کردن زمینه تدبر در آیات قرآن کریم و زمینه سازی برای اجرای سبک زندگی اسلامی برشمرد.
حجت الاسلام فراهانی مهم ترین موضوعات قرآنی که در این مسابقه مورد توجه قرار گرفت را سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی، اخلاق فردی و اجتماعی، اهمیت یاد خدا، مهدویت، گفتار نیک، وحدت، جهاد، پیشگیری از خسارت، صبر و مقاومت، دفع بدی به نیکی، زهد، پیشگیری از سوء ظن، شکر، اسراف، کفران نعمت، خمس، وسایل سنجش، حفظ محیط زیست، برشمرد.
وی افزود: در این مسابقه که از ابتدای ماه مبارک رمضان تا انتهای آن برگزار شد، حدود 20 هزار نفر از کارکنان ارتش و خانواده‌های آنان و حدود 170 هزار نفر از عموم مخاطبان رادیو معارف شرکت نمودند که حکایت از استقبال بالای مخاطبان نسبت به این برنامه داشت.
شایان ذکر است این برنامه هر روز در سه نوبت صبح‌ها ساعت 8:35، ظهرها ساعت 11:55 و بعدازظهرها ساعت 19:15 از رادیو معارف پخش شد و هر روز به پنج نفر از برندگان به قید قرعه جوایز یک میلیون ریالی اهدا ‌گردید.