سردار قاسم رضایی:

برخی کشورهای غربی در منطقه به دنبال ایجاد ناامنی و بازارگرمی برای فروش سلاح شان هستند

به گزارش نویدتهران، فرمانده مرزبانی کشور با بیان اینکه برخی کشورهای غربی به دنبال ایجاد ناامنی در منطقه و فروش سلاح هایشان هستند، گفت: به دنبال تقویت تعاملات مرزی با کشورهای دوست و همسایه هستیم.

سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی کشور با سرتیپ «حمد راشد البلوشی» معاون عملیات و برنامه ریزی ستاد کل نیروهای مسلح عمان دیدار و گفت و گو کرد.

سردار رضایی در این دیدار اظهار داشت: امنیت و آرامش کشورهای همسایه برای ما حائز اهمیت است و امیدواریم شاهد آرامش پایدار در سطح جهان باشیم.

وی با اشاره به امنیت مطلوب در کشور جمهوری اسلامی ایران، افزود: به لطف خداوند و تدابیر هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری، امنیت مثال زدنی در کشور ما حاکم است؛ علیرغم توطئه افکنی دشمنان برای ضربه به نظام و انقلاب، علاوه برخنثی شدن توطئه های آنان، این امنیت در حال ارتقاء روزافزون است.

فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به فتنه گری آمریکا و برخی سران استبداد در منطقه، بیان کرد: شاهدیم برخی کشورهای غربی در منطقه ما توطئه افکنی و فتنه پراکنی می کنند و با این ترفند بازار “سلاح فروشی شان ” را رونق می دهند به گونه ای که برخی از این کشورها با پول و درآمد نفتی، جنگ افزار می خرند و انبار سلاح درست می کنند؛ هر چند که می دانیم کشور عمان با این موارد مخالف است و مواضع این کشور قابل تقدیر است.

این مقام عالی مرزبانی اضافه کرد: خیلی بد است برخی سران کشورهای عربی پول و دلارهای خود را خرج خرید سلاح و خوش خدمتی به کشورهای غربی می کنند و علیرغم این خوش خدمتی ها همچنان مورد توهین و تحقیر قرار می گیرند.

سردار رضایی ادامه داد: برای ما بسیار سخت و سنگین است که یک کشور مسلمان مورد توهین و تحقیر قرار بگیرد.

عالی ترین مقام مرزبانی کشور در ادامه با اشاره به اهمیت تلاش برای ارتقاء امنیت مرزی در منطقه، تأکید کرد : به دنبال تقویت تعاملات دو جانبه و همه جانبه با کشورهای دوست و همسایه هستیم.

وی با اشاره به دیدار اخیر با نخست وزیر قطر، عنوان کرد: در این دیدار درباره برگزاری نشست سه جانبه ایران، قطر و عمان موضوعاتی مطرح شد.

فرمانده مرزبانی کشور با اعلام اینکه آماده هستیم میزبان نشست سه جانبه ایران، عمان ، قطر باشیم، تأکید کرد: نشست های سه جانبه و چند جانبه باعث ارتقاء امنیت مرزی و تبادل اطلاعات می شود.

سردار رضایی با بیان اینکه مرزبانی جایگاه مهم و جهانی دارد، عنوان کرد: امید است تعاملات مرزی ایران و عمان تقویت شود.