سردار اشتری در همایش رؤسای پلیس آگاهی؛

برخورد قاطع پلیس با جرائم خشن و مسلحانه

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی انتظامی گفت: با قاطعیت و اقتدار با جرائم خشن و مسلحانه برخورد می‌کنیم؛ ماموران بايد با آموزشی که فراگرفته‌اند به موقع در صحنه حاضر شوند.

فرمانده نیروی انتظامی در همایش سراسری رؤسای پلیس آگاهی فرماندهان انتظامی استان‌های سراسر کشور به کسانی که دسترسی به بیت‌المال و قدرت جابجایی اموال را دارند، هشدار داد اگر سوء استفاده و دست‌درازی کنید، برخورد قاطع می کنیم.سردار حسین اشتری گفت : باید استفاده از بانک‌های اطلاعاتی در ناجا متمرکز شود و در اختیار ماموران و کارآگاهان قرار گیرد تا قدرت پلیس را ارتقا دهد.فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: روش‌های سنتی نمی‌تواند در این مقطع به ما پاسخ دهد و باید از روش‌های جدید، تکنولوژی و ظرفیت‌های نوین استفاده کنیم.
سردار اشتری اعلام کرد : باید همه وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها، بانک‌های اطلاعاتی خود را در اختیار پلیس قرار دهند تا پلیس قدرت پیش‌بینی و پیشگیری خود را افزایش دهد و پیشگیری بر اقدامات انتظامی مقدم است.
وی درباره جرائم خشن و مسلحانه گفت: اگرچه تعداد جرائم خشن ومسلحانه کم است اما مردم را نگران می‌کند و این موارد در شان کشور و مردم عزیز ما نیست.
فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد:‌ با قاطعیت و اقتدار با جرائم خشن و مسلحانه برخورد می‌کنیم و باید ماموران ما با آموزشی که فراگرفته‌اند بموقع در صحنه حاضر شوند و برخورد کنند تا متهم از دست‌شان فرار نکند.
اشتری تصریح کرد: نمی پذیریم کسی که سلاح به دست بگیرد و به مردم حمله کند و سرقت به عرف انجام دهد و فرار کند ؛ یا باید به دست قانون بیفتد یا باید در همان مهلکه به هلاکت برسد.
وی اظهار امیدواری کرد دستگاه قضایی در برخورد با این پرونده‌ها سرعت بیشتری به خرج دهد و باعث شود که مجرمان به سزای خود برسند و باعث عبرت شوند.
سردار اشتری درباره جرائم اقتصادی گفت: نمی‌توانیم بی‌تفاوت از تخلفات اندک افرادی که دستشان به جایی می‌رسد و سوء استفاده می‌کنند بگذریم و مطمئن باشند بر اساس قانون آنها را شناسایی و برخورد می‌کنیم.ناجا با مخلان نظم در عرصه اقتصادی با قاطعیت برخورد می‌کند و نباید در این زمینه چشم پوشی کرد.
سردار اشتری گفت: برای ما افراد، گروه‌ها و جناح ملاک نیست ملاک ، فقط قانون است.