سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی؛

برخورد تعزیرات با گرانفروشی یک نشان پوشاک خارجی

به گزارش نویدتهران،سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی: این نشان تجاری با وجود اعلام تخفیف ۵۷ درصدی باز مرتکب گرانفروشی شده بود.

سیدیاسر رایگانی در گفتگویی افزود: ۲ هفته پیش به نشان‌های تجاری پوشاک که در داخل کشور به عنوان نماینده پوشاک خارجی به ویژه ترکیه‌ای حضور دارند تذکر داده شد و به صورت سرزده در بازار یکی از این برند‌ها در گشت تعزیرات حضور پیدا کردیم.
وی گفت: در این فروشگاه پوشاکی که ۱۱۵ هزار تومان خرید کرده بودند با محاسبه ۲۰ درصد سود و ۹ درصد مالیات ارزش بر افزوده باید حدود ۱۵۰ هزارو ۸۰۰ تومان به فروش می‌رساندند، اما با وجود برچسب ۵۷ درصدی تخفیف این کالا به قیمت ۱۶۰ هزار تومان به فروش می‌رسید که تبلیغ خلاف واقع وگرانفروشی است.
رایگانی افزود: تخلف دیگر این نشان پوشاک خارجی این بود که هم پارچه و هم دوخت، ایرانی بود، اما برچسب ترکیه‌ای زده بودند و این هم به عنوان تقلب در کسب محسوب می‌شود.
وی گفت: هرچند مسئولان این فروشگاه ادعا می‌کنند که باید ۲۰ درصد از تولیدات شان را در داخل تولید کنند، اما باید تفاوت قیمتش به عنوان تولید داخلی مشخص باشد.
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی به دیگران هم هشدار داد که قیمت هایشان را واقعی کنند چرا که رصد تعزیرات در سراسر کشور ادامه خواهد یافت.
وی اعلام نام این نشان پوشاک خارجی متخلف را منوط به صدور حکم نهایی دانست.