رئیس پلیس راه راهور ناجا خبرداد؛

برخورد تانکر حامل سوخت با اتوبوس مسافربری در سنندج با 11 کشته و 6 مصدوم

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به برخورد تانکر حامل سوخت با اتوبوس مسافربری سنندج – تهران، گفت: در این حادثه 11 نفر از مسافران این اتوبوس جان خود را از دست داده و 6 نفر مجروح شدند.

سردار محمد حسین حمیدی در خصوص برخورد یک دستگاه تانکر حمل قیر با اتوبوس مسافربری سنندج – تهران، اظهار داشت: این حادثه در ساعت 12:30 بامداد در شهر سنندج رخ داد که در اثر آن 11 نفر از مسافران این اتوبوس جان خود را از دست داده و 5 الی 6 نفر مجروح شدند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا خاطر نشان کرد: پلیس از قبل هشدارهای لازم را به مسئولان مربوطه داده بود که وضعیت ناوگان حمل مواد خطرناک مناسب نیست و باید اقدامات جدی تری در این رابطه انجام شود.

سردار حمیدی به علل مختلف بروز این حادثه اشاره و بیان کرد: به محض تکمیل بررسی علل وقوع این حادثه، نتیجه از سوی کارشناسان پلیس اطلاع رسانی خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در گذشته نیز شاهد حوادث خطرناک و وحشتناکی در این رابطه بودیم، تأکید کرد: درصورت عدم ساماندهی تردد ناوگان حمل مواد خطرناک در سطح کشور قطعا شاهد چنین حوادث خطرناکی خواهیم بود، بنابراین مسئولان متولی جابه جایی بار و مواد خطرناک باید از خواب بیدار شده و ضمن جدی گرفتن این موضوع تکالیف و مسئولیت قانونی خود را در این خصوص انجام دهند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به وجود نقاط حادثه خیز در سطح جاده ها، تأکید کرد: متأسفانه برای رفع نقاط حادثه خیز هیچ گونه اهتمام جدی در این رابطه مشاهده نمی شود.

گفتنی است، بامداد امروز یک دستگاه تانکر حمل قیر با اتوبوس مسافربری سنندج – تهران که در حال خروج از ترمینال مسافربری شهر سنندج بود برخورد کرد که منجر به آتش گرفتن اتوبوس شد.