سرپرست پلیس آگاهی پایتخت:

برخورد با اولین شرکت متخلف دریافت کننده ارز دولتی / واردات گوشی با ارز دولتی، فروش با ارز ۸ هزار تومانی!

به گزارش نویدتهران،سرپرست پلیس آگاهی پایتخت گفت: برخورد قضائی و انجام تحقیقات انتظامی با اولین شرکت متخلف دریافت کننده ارز دولتی، آغاز شد.

سرهنگ حمیدرضا یار احمدی در جمع خبرنگاران در خصوص برخورد پلیس با دریافت کنندگان متخلف ارز دولتی گفت: به تازگی تعزیرات کار بررسی یک سری از شرکت‌های دولتی و خصوصی که ارز دولتی برای خرید کالاها دریافت کرده را در دستور کار خود قرار داده است.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان داشت: ۳۵ شرکت با ارز ۴۲۰۰ تومانی اقدام به خرید کالا کرده‌اند و کالاها را بعد از ورود به کشور بر اساس ارز ۸ هزار تومانی به فروش رساندند؛ شرکت هایی ارز را دریافت کرده و کالایی وارد نکردند، همچنین عده ای هم کالای خریداری شده را احتکار کرده‌اند.

سرهنگ یار احمدی با بیان اینکه برخورد قضائی با اولین شرکت متخلف دریافت کننده ارز دولتی شروع شده و کار تحقیقات انتظامی آن در دست اقدام است، گفت: این شرکت ۲۲ میلیون یورو ارز با نرخ دولتی از کشور خارج و گوشی تلفن همراه با مارک خاصی را وارد کشور کرده است.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: این شرکت متخلف گوشی تلفن همراه را پس از ورود به کشور با ارز ۸ هزار تومانی به فروش رسانده که هنوز در این خصوص دستگیری نداشته و برخورد قضائی و انتظامی در حال انجام است.

سرهنگ یار احمدی با بیان اینکه آخرین مرحله برخورد با دلالان ارز به دو هفته قبل بازمی‌گردد که ۱۵ نفر دستگیر شدند، تاکید کرد: برخورد با متخلفان ارزی و کسانی که مبادرت به خرید و فروش غیرقانونی ارز می‌کنند همچنان در دستور کار پلیس است.