حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی:

برخورداری از«بصیرت دینی» مهم‌ترین الزام پاسداری از انقلاب است

به گزارش نویدتهران، نماینده ولی فقیه در سپاه بصیرت دینی را از مهم‌ترین الزامات پاسداری عنوان و تصریح کرد: پرچمداری و سنگر نشینی انقلاب نیازمند تقویت قوت درونی و معنویت است و این رسالت مهم بر عهده آحاد پاسداران است.

مراسم گرامیداشت سالروز شهادت علامه شهید مرتضی مطهری و روز عقیدتی سیاسی در سپاه با حضورحجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین در سالن همایش های ولایت ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی در این مراسم با اشاره به ویژگیهای برجسته شهید مطهری ، اظهار کرد: آنچه شهید مطهری را الگوی مربیان و اساتید قرار داده ، جامعیت این شهید بزرگوار بود.

وی افزود: شهید مطهری معتقد بود که معنویت اسلام در متن سیاست و عرفان در متن جهاد جای دارد و امروز علت لغزش برخی خواص فاصله گرفتن از معنویت است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه پاسداری غیر محافظه‌کارانه از انقلاب باید روز به روز تقویت شود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی انقلابی زنده و در حال حرکت است و با تهدیدات مختلف و متنوعی از سوی دشمن مواجه است و هر چه از انقلاب می‌گذرد دشمنان انقلاب احساس خطر بیشتری می‌کنند و موانع بیشتری را در مقابل انقلاب قرار می‌دهند، از این رو نیاز به پاسداری دارد.

وی افزود : سپاه برای اینکه بتواند در برابر انواع دشمنان ، تهدیدات و آسیب‌ها از انقلاب اسلامی محافظت کند ، باید به دو رکن مهم  قوت درونی  و  قدرت بیرونی  تجهیز شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی‌ صادقی با اشاره به اقتدار و توان بازدارنده ایران اسلامی ،تصریح کرد: دشمنان باید خواب این را ببینند که قدرت موشکی ما متوقف شده وانقلاب اسلامی از حرکت بایستد.

نماینده ولی فقیه در سپاه  ولایتمداری را از مهمترین شاخصه‌های پاسداری توصیف و تصریح کرد: دشمن اگر نمی‌تواند ایمان به خدا را از ما بگیرد، اما تلاش دارد کفر به طاغوت را از ما بگیرد.

وی افزود: سپاه در کنار قدرت و اقتدار بیرونی ، نیاز به قوت درونی و عزمی پولادین دارد که شامل ایمان راسخ و تزلزل ناپذیر، معنویت انقلابی ،ولایت مداری با ادبیات قرآنی ، تکلیف شناسی و روحیه جهادی و انقلابی و نیز بصیرت دینی است.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان  بصیرت دینی  را از مهم‌ترین الزامات پاسداری غیر محافظه کارانه از انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: پرچمداری و سنگر نشینی انقلاب نیازمند تقویت قوت درونی و معنویت است و این رسالت مهم بر عهده آحاد پاسداران است.