سرلشکر سلامی:

بدون انبساط قدرت نمی توانیم امنیت خود را حفظ کنیم

به گزارش نویدتهران،فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آرامش و امنیت دریایی منطقه پیام راهبردی ما به دولت‌ها و ملت‌های منطقه است تاکید کرد: بدون انبساط قدرت نمی توانیم امنیت خود را حفظ کنیم.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نهمین آیین الحاق تجهیزات تخصصی و دفاعی شناوری نیروی دریایی سپاه که با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و جمعی از مقامات و مسئولان لشکری و کشوری در بندرعباس برگزار شد، با قدردانی از همت و مجاهدت‌های شبانه روزی فرماندهان ،مسئولین و متخصصان این نیرو و همچنین حمایت و همراهی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و شرکت های دانش بنیان در عرصه قدرت سازی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت عظیم‌الشأن ایران اظهار داشت: واقعیت این است که در نظام جهانی امروز جایی برای ضعیف ها وجود ندارد، امروز جهان منطق قدرت را به رسمیت می شناسد تا قدرت منطق را و در این مسیر سخت همواره از قدرت منطق استفاده کرده ایم.

وی افزود: ما منطقمان را که منطق عدالت و زندگی بر اساس مسالمت و برابری انسانها و به رسمیت شناختن حق سرنوشت همه ملت‌ها است به جهان عرضه کرده‌ایم، اینها شعائر انقلاب ما است .

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمنان ما سال‌ها است تلاش کرده‌اند ما را گرفتار تحریم ،حصر اقتصادی و انزوای سیاسی سازند، خاطر نشان کرد: دشمن همواره به دنبال حذف نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی از سرتاسر جهان اسلام بوده‌ و در آرزوی محدودسازی قدرت ما ، پدیده تکفیر و انتشار تروریسم و جنگ های نیابتی را در سیاست‌های مخرب و ویرانگر خود قرار دادند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه به رغم آن که ما به نحو وسیعی درگیر پدیده شوم تروریسم و جنگ های نیابتی شدیم ، اما به فرازهای درخشانی از مبارزات و کارزار سرسخت تقابل راهبردی رسیده‌ایم تصریح کرد:به برکت هدایت‌های رهبری حکیم ، شجاع و وارسته این انقلاب شکوهمند ،ما به یک نقطه مرجعیت سیاسی در منطقه با تاثیر جهانی تبدیل شده‌ایم امروز باید به صراحت بگویم ما یک قدرت بزرگ هستیم و قدرت بزرگ قدرتی است که اجازه توفق سیاسی به شیاطین قدرتمند عالم ندهد.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه بدون انبساط قدرت نمی توانیم امنیت ملی خود را حفظ کنیم خاطرنشان کرد: برخی کشورهای منطقه خلیج فارس فکر می‌کنند رژیم صهیونیستی می‌تواند حفره نبود امریکای به ظاهر بزرگ را پر کنند ، در حالی که این یک سیاست شکست خورده است و حضور آمریکا در منطقه چیزی جز تحمیل جنگ های وسیع به ملت ها نبود.

سرلشکر سلامی با اخطار نسبت به حضور غیرقابل تحمل نیروهای امنیتی رژیم غاصب صهیونیستی در سرزمین های اسلامی و در جوار مرزهای کشورمان گفت: آنها نا امن ساز هستند، رژیم‌صهیونیستی درختی بی ریشه است که قادر نیست سر شاخه هایش را در سرزمین های دیگر رشد بدهد.

وی با تاکید بر اینکه قلمرو و شعاع امنیت ملی ما تا آنجایی است که منافع ما امتداد پیدا می‌کند تصریح کرد: دریانوردی ما در حقیقت بخشی از سرزمین و دارایی سیال و در تحرک ما است؛ هر کشتی ما در هر نقطه‌ای از این عالم ،سرزمین جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود و باید دست های بلندی برای دفاع در شرایط احتمالی از امنیت این بخش از منافعمان را داشته باشیم.

سرلشکر سلامی افزود: بر اساس نظریه ، طرح و تدبیری که از ستاد کل نیروهای مسلح دریافت شده است و ما در در صدد فراهم سازی مقدمات آن هستیم، گسترش قابلیت حضور ما در هر نقطه‌ای از دریا برای دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران است .

فرمانده کل سپاه فلسفه نامگذاری شناور شهید سلیمانی را حرکت در دوردست ها دانست و گفت: همانطور که شهید سلیمانی عزیز دشمن را در دور دست تعقیب میکرد ما هم نام این شناور راهبردی را به نام این شهید گرانقدر و مورد احترام و تکریم امت اسلامی مزین ساختیم تا نام او را در قلمرو اقیانوس ها ، دریاها و آب‌های دوردست در مقابل چشم دشمنان قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه کشورهای منطقه اگر با دشمنان متحد نشوند برادر و دوست ما هستند و بدلیل پیامدهای ضد امنیتی اجازه نمی دهیم برخی از کشورهای منطقه با دشمنان پیوند بخورند،خاطر نشان کرد: پیام اصلی ما در این منطقه آرامش و امنیت دریایی است و خدای بزرگ را شاکریم که به این کفایت رسیده‌ایم، در واقع فصل فرزند خواندگی تجهیزات و سلاح های بیگانه در دستان ما تمام شده است و ما به هیچ بیگانه ای برای ساخت سلاح دفاعی خود نیازی نداریم .

فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه ما به قدرت عاریتی اعتقادی نداریم ، گفت: ساخت ناو رزمی موشک انداز شهید سلیمانی نشان داد که یک ملت می‌تواند برای ملت هایی که می‌خواهند مستقل باشند یک الگو و مدل موفق از ایستادگی و ثبات قدم را ارائه دهد.