آیت الله جنتی:​

با وحدت کلمه، مشکل غیرقابل حل نداريم

به گزارش نویدتهران،آیت الله جنتی گفت:​ بکارگیری جوانان با استعداد، کنار گذاشتن مدیران بی انگیزه و وحدت کلمه مسئولان و مردم، مثلث غلبه بر مشکلات است

آیت الله جنتی در مراسم چهلمین سالروز بازگشت امام خمینی (ره) در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: دشمنان سلام پس از بی آبرویی و شکست در جنگ نظامی امروز با جنگ روانی اقتصاد و معیشت مردم را هدف گرفته اند. آمریکا با اعمال تحریم‌های ظالمانه قصد دارد افکار مردم را نسبت به اسلام بدبین کند.
وی افزود: امروز جنگ روانی دشمن تنها در حوزه اقتصاد نیست چرا که آن‌ها پاکدامنی و عفت جامعه را نیز هدف گرفته اند و از هر راهی برای همراه کردن دیگر کشور‌ها استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به هجمه همه جانبه دشمنان در طول چهل سال گذشته برعلیه نظام اسلامی گفت: این ملت مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشته است از هجمه گروهک‌های تروریستی تا توطئه تجزیه کشور و هشت سال جنگ تحمیلی، توطئه‌هایی که با ایستادگی ملت با شکست مواجه شد و اسلام باقی ماند.
آیت الله جنتی با انتقاد از همنوایی برخی مسئولان با جنگ روانی دشمن گفت: دشمن در صدد القای این تفکر است که اداره کشور بدون ارتباط با غرب امکان پذیر نیست و برخی نیز در داخل براین باورند که اگر آب و صنعت و اقتصاد می‌خواهیم باید به سوی آمریکا برویم، اما خبر ندارند که این مردم حاضر به گذشتن از جان خود هستند، اما از دین خود دست نخواهند کشید.
وی منشاء بخشی از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را فشار‌های خارجی دانست، اما بر این نکته تاکید کرد که بخش مهمی از این مشکلات ناشی از ناتوانی برخی مسئولان است.
آیت الله جنتی گفت: امروز برخی مسئولان به فکر مردم نیستند یک عده‌ای به دنبال اموال بیت المال و برخی دیگر در پی دنیا طلبی هستند حتی کار به جایی رسیده که برخی مسئولان باور کرده اند که اداره کشور بدون کمک آمریکا امکان پذیر نیست.

وی گفت: این تفکر غلط در حالی بر برخی از مسئولان غلبه کرده است که همگان شاهد هستیم آمریکا حتی در اداره امور خود هم ناتوان است و میلیون‌ها نفر در این کشور گرسنه هستند.
آیت الله جنتی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند قدرت آمریکا رو به افول است، گفت: امروز برخی متحدان آمریکا هم دیگر به دنبال سیاست‌های این کشور نیستند و از قدرت آمریکا ناامید شده اند.
وی با اشاره به جنگ روانی آمریکا از سال گذشته تاکنون مبنی بر فروپاشی نظام اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب خطاب به دشمنان نظام اسلامی گفت: شما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اصلا اعتقادی به برپایی چنین نظامی نداشتید و براین باور بودید که اسلام فقط به نماز و حج و تجمع در حسینیه‌ها محدود می‌شود و قادر به برپایی یک نظام اجتماعی و حاکمیتی نیست و بر این باور بودید که سه تا چهار ساله این موج فرو خواهد نشست، اما ببینید که چهل سال از عمر این نظام گذشته و مردم همچنان در صحنه حضور دارند و جشن پیروزی چهل سالگی انقلاب اسلامی را با شکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار خواهند کرد.

آیت الله جنتی گفت: امام خمینی (ه) با به ثمر رساندن انقلاب اسلامی عزت و قدرت را بار دیگر به اسلام عزیز بازگرداند بر این باور که اسلام و پیروزی هایش مربوط به ۱۴۰۰ سال پیش است و راه دستیابی به توسعه و پیشرفت فقط از طریق پیروی از غرب امکانپذیر است خط بطلان کشید.
وی گفت: امام خمینی (ه) شعار هیهات منا الذله را به شعار پابرهنگان و عزت بخشی به آن‌ها تبدیل کرد و اسلام و قرآن فراموش شده را بار دیگر زنده کرد.
وی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کرده اند ما در کشور مشکل غیر قابل حل نداریم، نباید هراسان شویم و باور داشته باشم که ما می‌توانیم قدرت آمریکا و قدرت دلار را بشکنیم و کشور را آبادتر کنیم.
وی بکارگیری جوانان با استعداد، کنار گذاشتن مدیران بی انگیزه و وحدت کلمه میان مسئولان و مردم را سه ضلع مثلث غلبه بر مشکلات کشور دانست و گفت: مردم باید از مسئولان مطالبه گر و مسئولان باید در قبال مشکلات پاسخگو باشند مشکلات قابل حل است فقط باید صبر داشته باشیم.

آیت الله جنتی وحدت کلمه میان مسئولان در عین وجود اختلاف سلیقه را زمینه ساز وحدت میان احاد جامعه دانست و گفت: باید باور داشته باشیم که خداوند تعیین کننده تمامی امور است نباید خدا را فراموش کنیم، حجاب هم مرز با خداست شکستن این مرز به نفع هیچ کس نیست باید از رباخواری و ثروت اندوزی بی حساب جلوگیری شود و اینگونه نباشد که عده‌ای به نان شب محتاج باشند و عده‌ای دیگر حقوق‌های نجومی دریافت کنند.
آیت الله جنتی خواستار بکارگیری فضای مجازی در جهت منافع مردم شد و گفت: امروز فضای مجازی بدون کنترل و هیچ محدودیتی با ترویج بی بندوباری زمینه انحراف جوانان را فراهم کرده و به افزایش آمار طلاق دامن می‌زند، این فضا باید کنترل شود و در خدمت منافع مردم بکارگرفته شود.