ساعی با اشاره به دیدار با رئیس هیأت روابط با ایران در پارلمان اروپایی:

بانوان در ایران فعالیت‌های اجتماعی خوبی دارند/زنان می‌توانند سفیران صلح در دنیا باشند

به گزارش نویدتهران،عضو گروه روابط با پارلمان اروپا در مجلس با اشاره به اینکه زنان می توانند سفیران صلح در دنیا باشند، گفت: زنان در ایران فعالیت های اجتماعی خوبی دارند.
زهرا ساعی در خصوص محورهای صحبت هایش در دیدار با یانوش لواندفسکی نماینده پارلمان اروپایی و رئیس هیأت روابط با ایران در پارلمان اروپایی، گفت: زنان در کشورمان روند روبه رشدی داشته و امروزه در پارلمان ایران 17 زن از احزاب سیاسی مختلف حضور دارند و این مهم در پارلمان های شهری نیز دیده می شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زنان متخصص در قالب سازمان‌های مردم‌نهاد فعالیت های اجتماعی خوبی دارند، اظهار کرد: خوشبختانه فعالیت در جلوگیری از بروز مسائل و آسیب های اجتماعی در حوزه زنان و کودکان توسط جامعه زنان روبه رشد است.

دیدار رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با نمایندگان پارلمان اروپا
وی با اشاره به اینکه خانواده در ایران اسلامی محور و رکن مهمی تلقی می شود و زنان در تحکیم این حوزه نقش مهمی بر عهده دارند، تصریح کرد: بر این اساس نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در عرصه های مختلف تلاش می کنند با جامعه بانوان ارتباط بیشتری برقرار کنند تا با دغدغه های آنان بیشتر آشنا شده و پیگیری کنند. به عنوان مثال لایحه ای در حوزه زنان تهیه شده که به مجلس آمده و به مسائلی مانند امنیت زنان و غیره خواهد می پردازد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه خوشبختانه زنان ورزشکار ایرانی در میادین بین المللی حضور پررنگی داشته و توانسته اند افتخار آفرینی کنند، ادامه داد: این مهم در حالیست که بانوان ایرانی در عرصه های علمی نیز خوش درخشیده اند.

عضو گروه روابط با پارلمان اروپا در مجلس شورای اسلامی با اشاره محورهای دیگر مطرح شده در این دیدار، ادامه داد: با توجه به تعامل کنونی و توسعه روابط زنان پارلمان طرفین، می توان اقدام به انتقال تجربیات کرد.

ساعی اظهارکرد: متاسفانه حوزه زنان و بنیان خانواده دچار آسیب های گوناگونی شده که با توجه به اقدامات انجام شده برای بهبود شرایط، تجربیات خوبی وجود دارد که می توان آنها را در اختیار پارلمان اروپا قرار داد.

سیامک مره صدق ، غلامرضا تاجگردون و زهرا ساعی در دیدار رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با نمایندگان پارلمان اروپا
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه زنان و کودکان بسیاری توسط تروریسم بین الملل کشته شده اند، تصریح کرد: بر این اساس زنان می توانند اقدامات اساسی در جهت توسعه صلح و ثبات قدم بردارند که رواج این مهم را می توان از طریق پارلمان های دوستی آغاز کرد.