فرمانده نیروی هوافضای سپاه:

بارها به پهپاد آمریکایی اخطار داده‌ بودیم

به گزارش نویدتهران،سردار حاجی‌زاده با تاکید بر اینکه بارهابه پهپاد آمریکایی اخطار داده‌ بودیم گفت: امنیت ملی ما خط قرمز ما است و اجازه نمی‌دهیم سرزمین‌مان جولانگاه کشورهای فرامنطقه‌ای و دشمن باشد.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در محل نمایش لاشه پهپاد متجاوز امریکایی در خصوص سرنگونی پهپاد آمریکایی اظهار داشت: لاشه پهپاد جاسوسی آمریکا را توسط قایق‌هایی توانستیم منتقل کنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: توسط قرارگاه پدافند ارتش، ساعت 03:55 به «گلوبالهاوک»اخطار دادیم و زمانی که از نزدیک شدن به آب‌های ما صرفنظر نکردند، ساعت 04:05 مجبور شدیم آن را سرنگون کنیم.

وی افزود: امروز از نزدیک ملاحظه می‌کنید که بخش‌های مختلف این هواپیما که گویای این است که به فضای سرزمینی ما این هواپیما جاسوسی تجاوز کرده و اکنون قطعات آن در اختیار ما است.

فرمانده هوافضای سپاه ادامه داد: همان‌طور که در گذشته هم نیروهای مسلح نشان دادند و تجربه ملت ایران است امنیت ملی ما خط قرمز ما است و ما اجازه نمی‌دهیم سرزمین‌مان جولانگاه کشورهای فرامنطقه‌ای و دشمن باشد.

سردار حاجی‌‌زاده همچنین خاطرنشان کرد: طبیعتاً در این دور هم به این هواپیما در مرحله چندین بار اخطار دادیم یعنی این هواپیما سیستم‌هایی دارد که زمانی که تماس گرفته می‌شود این اطلاعات را به ایستگاه‌های مرکزی خود مخابره می‌کند اما متأسفانه پاسخ ندادند.

وی با اشاره به ۲ نوبت اخطار نسبت به نزدیک شدن پهپاد جاسوسی افزود: آخرین بار هم ما توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران (قرارگاه پدافند) ساعت 03:55 به آن اخطار دادیم و زمانی که از نزدیک شدن به آب‌های ما صرفنظر نکردند و دور نشدند ساعت 04:05 مجبور شدیم آن را سرنگون کنیم.

گفتنی است در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه (30خردادماه 98) یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبالهاوک» آمریکا پس از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.