براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور؛

بارش برف وباران دربرخی ازنقاط کشور

به گزارش نویدتهران،با توجه به نقشه های پیش یابی هواشناسی، از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور روزهای جمعه و شنبه در مناطقی از سواحل دریای خزر، شمال غرب و سپس غرب کشور بارش باران، وزش باد و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی رخ خواهد داد، براین اساس وضع هوای استانهای مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ : از بعدازظهر بارش باران و وزش باد در گیلان، غرب مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه.
شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ : بارش باران و وزش باد در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، رگبار و رعدوبرق و وزش باد در کرمانشاه، ایلام، غرب لرستان.
شایان توجه است در ارتفاعات کوهستانی شمال غرب، اردبیل و ارتفاعات البرز بارش برف پیش بینی می شود، همچنین از جمعه شب تا یکشنبه مسیر جاده های کوهستانی شمال غرب و جاده های کوهستانی سواحل خزر به استانهای مجاور، بخصوص گردنه ها مه آلود پیش بینی می شود و با احتمال بسیار موجب کندی یا اختلال در ترافیک جاده ای این مناطق میشود.
از این رو توصیه می شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، سازمانهای امدادی و مدیریت بحران بکار گرفته شود.