نقوی حسینی تشریح کرد:

اینجا هیچ کس جواب تلفن ترامپ را نمی‌دهد

به گزارش نویدتهران،عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، جمهوری اسلامی به هیچ عنوان پای میز مذاکره با آمریکا نمی‌نشیند مگر آنکه رفتار آنها با ما تغییر کند.
سیدحسین نقوی‌حسینی  در خصوص مذاکرات ایران و آمریکا و تاکید ترامپ بر تحقق این مذاکرات، گفت: جمهوری اسلامی ایران یک بار با آمریکا پای میز مذاکره نشست و در قالب برجام توافقی هم صورت گرفت اما عدم پایبندی آمریکایی‌ها به توافق صورت گرفته سبب شد تا اعتماد و اطمینان ایران نسبت به آنها از بین برود.

موضوع مذاکره با آمریکا در کدام نهاد قابل بررسی است؟

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: موضوعاتی مبنی بر بررسی مذاکرات ایران و آمریکا در شورای عالی امنیت ملی یا مجلس مطرح شده است اما با توجه به عدم اعتماد به آمریکایی‌ها این پیشنهاد قابل بررسی در هیچ نهاد و مجموعه‌ای نیست.

پیشنهاد آقای ترامپ در ابتدای امر باید رد شود

وی افزود: پیشنهاد آقای ترامپ در ابتدای امر باید رد شود، در جمهوری اسلامی ایران هیچ کسی جواب تلفن ترامپ را نخواهد داد زیرا در گذشته پس از مذاکرات و توافق انجام گرفته آنها نقض عهد کردند مگر آنکه آمریکایی‌ها رفتار خود را تغییر دهند.

وزارت خارجه مسئول ارزیابی مذاکرات با آمریکا است

نقوی حسینی تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی کشور مسئول پیگیری موضوعاتی چون مذاکره با آمریکا است، از همین رو وزارت خارجه پاسخ پیشنهاد آقای ترامپ را داده و سخنگوی ورات خارجه هم توضیحات لازم را ارایه کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت خارجه موضوع مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با همه کشورها از جمله آمریکا را رصد و ارزیابی می‌کند، هم‌اکنون هم پاسخ ایران به آمریکا داده شده و نظر قطعی ما رد این پیشنهاد است.