آیت الله رئیسی در مراسم شب قدر حرم رضوی عنوان کرد؛

ایستادگی در برابر ظالمان، آموزه اولیای الهی برای ماست

به گزارش نویدتهران،رئیس قوه قضاییه گفت: ما نسبت به ظالمان و مستکبران و زیاده خواهان بی‌تفاوت نیستیم، با همه وجود با آنها مقابله میکنیم و این آموزه اسلام و اولیای الهی برای ماست.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی در مراسم احیای شب بیست و یکم حرم مطهر امام رضا(ع) ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت مولای متقیان امیرالمؤمنین علی(ع)، با بیان اینکه شب قدر هنگامه نزول کتاب کامل یعنی قرآن کریم بر قلب انسان کامل یعنی پیامبر اسلام(ص) است، خاطرنشان کرد: حقیقت شب قدر، سعادت انسان در پرتوی هدایت الهی است.
وی واسطه فیض پروردگار در شب قدر را امام زمان(عج) معرفی و اظهار کرد: از معصوم روایت است که به شیعیان فرمودند که با سوره «قدر» با منکران امامت و ولایت احتجاج كنيد تا پيروز شويد؛ سوره قدر سوره امامت و ولایت است.
رئیس دستگاه قضا با بیان این‌که خداوند برای امت پیامبر(ص) فرصتی مغتنم به نام «لیلة ‌القدر» قرار داد تا ره صد ساله را یک شبه طی کنند، اظهار کرد: حقیقت شب قدر، معرفت نسبت به مقام ولایی حضرت فاطمه زهرا(س) و تلاش آن بانوی بزرگوار برای دفاع از مقام ولایت و امامت است؛ هرکه می‌خواهد شب قدر را درک کند باید مقام حضرت زهرا(س) را بشناسد.
وی شب قدر را شب رقم خوردن سرنوشت انسان خواند و ابراز کرد: اگر قرار بود انسان در سرنوشت خود دخیل نباشد در شب قدر برای شب زنده داری و عبادت دعوت نمی‌شد.
آیت الله رئیسی تصریح کرد: شب قدر، شب توجه به قرآن و معلم قرآن یعنی ائمه اطهار(ع) است. شب قدر؛ هنگام مرور عملکرد گذشته و اظهار ندامت و توبه نسبت به گناهان و تصمیم‌گیری برای آینده است و شب قدر فرصتی برای بازگشت به درگاه پروردگار متعال است.
وی اظهار کرد: بندگان باید نسبت به پروردگارشان حسن ظن داشته باشند و او را رحیم بدانند، در این شب باید خود را از حق الله و حق الناس پاک کنیم. شب قدر زمان پالایش درون و اصلاح افکار و رفتار و ادای دین انسان هاست.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دنیا محوری و دنیاپرستی زمینه سقوط آدمی را ایجاد می‌کند، گفت: امیرالمؤمنین(ع) همگان را به تقوای الهی و پروا از خداوند توصیه کرده است.
وی در ادامه ایجاد صلح میان مردم را از سفارشات امیرالمؤمنین(ع) معرفی و عنوان کرد: در فرهنگ اسلامی ما ریش سفیدی و کد خدامنشی بسیار سفارش شده است. با وجود چنین فرهنگی چرا باید تعداد زیادی پرونده‌ قضایی در دادگاه‌ها داشته باشیم؟ تلاش برای حل اختلافات و ایجاد صلح میان مردم از بسیاری نماز و روزه مستحبی ارزشمندتر است.
وی با بیان اینکه ماه رمضان ما دگر خواهی و توجه به دیگران است، توجه به ایتام و همسایگان را از مهمترین دغدغه‌های امیرالمؤمنین(ع) برشمرد و تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر از دیگر موضوعاتی است که امیرالمؤمنین نسبت به آن بسیار تأکید داشتند. کم کاری، رشوه خواری، فساد و تبعیض هیچ تناسبی با نظام اسلامی و جامعه ولایی ما ندارد.
رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: بر اساس روایات اگر در جامعه‌ای امر به معروف و نهی از منکر کم رنگ شد، شاهد تسلط اشرار خواهیم بود. مردم متعهد، مخلص و ولایی ما که در دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند، حتما در مبارزه با فسادها، زشتی‌ها و پلشتی‌ها در جامعه نیز خوش خواهند درخشید.
آیت الله رئیسی تأکید کرد: در جامعه اسلامی همگان وظیفه دارند در برابر فساد و تبعیض موضع بگیرند. امام حسین(ع) جانش را برای امر به معروف و نهی از منکر داد و امیرالمومنین(ع) را در محراب شهید کردند چون بسیار عادل بود.