عبدالله عبدالله:

اگر استعفای من وضعیت افغانستان را بهتر می‌کند حاضر به کناره‌گیری هستم

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی افغانستان اعلام کرد در صورتی که استعفای وی سبب بهبود وضعیت در افغانستان شود حاضر است از مقام خود کناره‌گیری کند.

به گزارش نویدتهران، روز گذشته مراسم خاکسپاری پسر معاون سنای افغانستان هدف حملات انتحاری قرار گرفته بود که در این مراسم علاوه بر اعضای ارشد تیم اصلاحات و همگرایی به‌همراه عبدالله، صلاح‌الدین ربانی، امرالله صالح و تقریباً همه چهره‌های منتقد و مخالف با ارگ ریاست ‌جمهوری حضور داشتند.

عبدالله رئیس اجرایی پس از بازگشت از این مراسم با برگزاری نشست خبری اعلام کرد که اگر استعفای وی سبب حل مشکلات جاری در این کشور شود وی حاضر است تا برای مردم افغانستان از مقام خود کناره‌گیری کند.

وی در ادامه افزود: من سمت فعلی خود در حکومت را یک امتیاز نه بلکه یک مسئولیت می‌دانم.

مراسم خاکسپاری «محمدسالم ایزدیار» در منطقه «سرای شمالی» با وجود تدابیر شدید امنیتی هدف سه حمله انتحاری پی‌در‌پی قرار گرفت.

عبدالله رئیس اجرایی افغانستان نیز که در این مراسم حضور داشت اعلام کرد که نیروهای امنیتی که تدابیر امنیتی مراسم خاکسپاری را به‌عهده داشتند باید پاسخگو باشند که با وجود تدابیر شدید امنیتی و بازرسی فیزیکی در این مراسم سه مهاجم انتحاری چگونه توانسته‌اند با جلیقه‌های انتحاری وارد این مراسم شوند.

این در حالیست که برخی از کارشناسان معتقد هستند که اشرف غنی و شورای امنیت ملی در پشت‌پرده حملات انتحاری سرای شمالی کابل بوده‌اند و تلاش کرده‌اند تا یا این حملات چهره‌های منتقد ارگ ریاست جمهوری را از بین ببرند.

پسر معاون سنای افغانستان روز جمعه پس از آن کشته شد که تظاهرات کنندگان در شهر کابل که خواستار استعفای اشرف غنی و عبدالله بودند با نیروهای امنیتی افغان در نزدیکی ارگ ریاست جمهوری درگیر شدند.