رمضان شریف در نشست خبری اعلام کرد:

انگیزه امت اسلام برای حمایت از فلسطین بیشتر شده است

به گزارش نویدتهران، رئیس ستاد انتفاضه و قدس در نشست خبری روز جهانی قدس از برگزاری راهپیمایی روز قدس در بیش از ۹۰۰ شهر خبر داد و گفت: اقدام امریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس انگیزه مسلمانان را برای حمایت از مردم فلسطین بیشتر کرده است.

رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صبح امروز( شنبه ) در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه به تشریح برنامه های روز جهانی قدس ۱۳۹۷ پرداخت.

وی با اشاره به تحولات اخیر درسطح بین الملل و منطقه بویژه در حوزه فلسطین اظهار داشت: روز جهانی قدس امسال با شرایط و ویژگی های متفاوتی برگزار خواهد شد و مردم ما در طول ۴۰ سال گذشته، همواره در جمعه پایانی ماه مبارک رمضان در حمایت از ملت مظلوم فلسطین در راهپیمایی این روز، خالصانه و پرشور حاضرمی شوند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با بیان اینکه روز جهانی قدس امسال در شرایطی برگزار می شود که شاهد شکست فتنه تروریست تکفیری ایجاد شده توسط آمریکایی ها، صهیونیست ها و حامیان منطقه ای آنها بودیم، افزود: مهمترین حاشیه امنی که در سال های گذشته برای رژیم صهیونیستی بعد از رفتار داعش و تروریست های آنان در منطقه شامات بود امسال پایان و درگیری در جهان اسلام فروکش کرده و شرایط جدیدی را برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین بوجود آورده است.

وی دومین ویژگی برتر روزجهانی قدس امسال را دست برتر جبهه مقاومت دانست و افزود: جوانان فلسطینی با ایمان ،عزم و اراده منسجم و با تقدیم شهدای عزیزی در سال های گذشته توانستند ضمن فائق آمدن بر این توطئه خطرناک، نیرویی تازه به جبهه مقاومت بخشیده و توانایی خود را در شرایط بهتر از سال های قبل قرار دهند.

رمضان شریف تصریح کرد: امسال برای اولین بار در ۷۰ سال گذشته از اشغال سرزمین مقدس فلسطین ، شاهد نشان دادن پاسخ قاطع، قابل توجه و معناداری از بلندی های جولان به رژیم صهیونیستی بودیم که تمامی کارشناسان به این اقدام نظامی واقف هستند.

وی افزود : در روز جهانی قدس امسال آمریکایی ها طراحی” معامله قرن ” را با انتقالسفارت خود را به بیت المقدس کلید زدند؛هر چند که در انزوا قرار گرفته و حتی هم پیمانانش نیز حاضر به این اقدام غیر قانونی نشدند و همه کسانی که دل بسته به میانجی گری آمریکایی ها بودند دریافتند که آنها از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی هستند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس در ادامه با اشاره به برپایی راه پیمایی های حق بازگشت درسرزمین فلسطین ،تصریح کرد: فلسطینی ها در هفته های اخیر اقدام خلاقانه و تاثیرگزاری را با برپایی تظاهرات با عنوان “حق بازگشت “رقم زدند که با وجود اینکه تاکنون بیش از ۱۲۰ شهید و ۲۰۰۰ زخمی را در راه آرمان مقدس فلسطین تقدیم کردند ، اما همچنان مصمم برای بازگشت به سرزمین مادری خود می باشند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: به زودی فرزندان با انگیزه و شجاع مردم مظلوم فلسطین، فنس های پوشالی میان خود و سرزمین مادری شان را در هم خواهند شکست.

شریف با اشاره به اینکه فراموش سازی آرمان فلسطین مهمترین هدف صهیونیست‌ها طی ۷۰ سال گذشته بوده است، مهمترین مشکل جهان بشریت را ناشی از رژیم نژادپرست و کودک‌کش صهیونیستی اعلام کرد و گفت: همه نزاع‌ها و ایجاد گروهک‌های خون‌ریز همچون القاعده، داعش و جبهه‌النصره محصول وجود رژیمی منحوس به رژیم صهیونیستی است و اگر روزی جهان بشریت شاهد محو رژیم صهیونیستی باشد آرامش به دنیا باز می‌گردد.

وی با تاکید بر اینکه مردم ایران فراموش نخواهند کرد که صهیونیست‌ها دانشمندان هسته‌ای‌شان را در خیابان ترور کرده و نیز بخش عمده‌ای از جنایات ساواک با آموزش‌های صهیونیست‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: مردم ایران فراموش نمی‌کنند که حامی اصلی رژیم پهلوی صهیونیست‌ها بودند و همان‌ها هم امروز حامی حاکمان جاهل بحرین و عربستان سعودی هستند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با بیان اینکه حساب مردم حجاز از قبیله ۱۵۰ نفری آل‌سعود جدا است، گفت: قطعاً مردم حجاز اگر از دست آل سعود نجات یابند حامی اصلی مردم فلسطین خواهند بود و آن روز دور از دسترس نیست.

شریف در بخش دیگری از سخنانش شعار روز جهانی قدس ۹۷ را «روز جهانی قدس، پیروزی جبهه مقاومت، شکست فتنه آمریکایی صهیونیستی، عزم ملت فلسطین برای بازگشت» عنوان و با اشاره به برنامه های روز قدس ، اظهار کرد: راهپیمایی این روز در بیش از ۹۰۰ شهر کشور و بخش عمده ای از کشورهای اسلامی برگزار می شود؛ویژگی برجسته برگزاری راه پیمایی روز جهانی قدس امسال این است که انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس انگیزه زیادی به مسلمانان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین داده است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس گفت: بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ خبرنگار راهپیمایی روز قدس را پوشش خواهند داد که از این تعداد، ۱۶۰ نفر خبرنگاران خارجی و مابقی از رسانه های داخلی هستند.

وی با بیان اینکه شروع مراسم روز قدس در تهران از ساعت ۱۰:۳۰ صبح از مقابل مساجد خواهد بود ، گفت : بیش از ۴۵ سخنران ملی در مراکز استانها برای تشریح وضعیت فلسطین سخنرانی خواهند کرد. مراسم راهپیمایی روز قدس در تهران با سخنرانی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

شریف در پایان از برپایی بیش از ۳۰۰غرفه‌ فرهنگی، اطلاع‌رسانی و نمایشگاهی به منظور تبیین چرایی حمایت از ملت مظلوم فلسطین و تشریح جنایات صهیونیست ها در مسیر راهپیمایی روز قدس خبر داد و با اشاره به مسیرهای راهپیمایی روز قدس در تهران ،گفت: مسیرهای راهپیمایی روز قدس در تهران از مقابل مساجد آغاز و تا دانشگاه تهران ادامه پیدا خواهد کرد. مسجد امام حسین(ع) در میدان امام حسین، مسجد ابوذر، مسجد دارالسلام در منیریه، مسجد امام زمان(عج) در خیابان آزادی، مسجد توحید در میدان توحید، مسجد حضرت مهدی(عج) در خیابان ستارخان، مسجد الجواد در میدان هفت تیر، مسجد امام صادق در فلکه صادقیه، مسجد حضرت امیر در خیابان کارگر، مسجد جامع رسول اکرم در تهرانسر، مبدا مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران خواهند بود.