سردار حسين رحيمي:

انهدام باند سرقت از طلافروشی ها در تهران/ کیف قاپ های زورگیر به دام افتادند

به گزارش نویدتهران،رئيس پليس پايتخت از دستگیری اعضاء يك باند ۵ نفره كه از طلافروشي ها سرقت مي كردند خبر داد.
سردار حسين رحيمي در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای پنجمين مرحله از طرح دستگيري سارقان در پليس آگاهي تهران بزرگ اظهار داشت: طرح دستگيري سارقان در سطح شهر تهران با حضور همكارانم در پايگاه هاي پليس آگاهي تهران بزرگ از ابتداي اين هفته به مرحله اجرا درآمد كه تا كنون ۱۸۴ سارق حرفه اي و سابقه دار كه پيش از اين نيز در زندان به سر مي بردند، دستگير شدند.

اين مقام ارشد انتظامي،‌ با اشاره به انهدام ۴۵ باند سرقت از منزل و سرقت خودرو، تصريح كرد: از جمله اين باند ها مي توان به ۲ باند سرقت مسلحانه اشاره كرد كه در عملياتي منسجم و همزمان به همراه اموال مسروقه و سلاح هايشان بازداشت شدند.

وي افزود: در بين دستگير شدگان اعضاء يك باند ۵ نفره هستند كه از طلافروشي ها سرقت مي كردند، همچنين۱۱ نفراز اعضای باندي كه علاوه بر ۱۷ مورد سرقت از منازل شمال تهران اقدام به سرقت ارز و دلار مي كردند نیز شناسايي و دستگير شدند.

رئيس پليس تهران بزرگ با اشاره به اين كه اعضای باند سرقت از بانك ها به خارج از كشور گريخته بودند،‌ عنوان داشت: با هماهنگي هاي انجام شده از سوي پليس بين الملل،‌ اين باند نيز طي ۱۰ روز گذشته منهدم و سركرده و اعضاي آن دستگير و در مجموع ۷ و نيم ميليارد تومان وجه مسروقه كشف شد.

سردار رحيمي،‌ در بخشي از سخنان خود اظهار داشت: تا كنون بالغ بر ۳ هزار سرقت توسط پليس آگاهي تهران بزرگ شناسايي شده و بيش از ۹۰ نفر از اين سارقان دستگير شده اند كه سابقه دستگيري دارند و ۴۰ تن نيز براي اولين بار است كه دستگير مي شوند.

وي با تاكيد بر اين كه بخشي از سارقان با تشكيل باندي ۷ نفره اقدام به سرقت مي كردند،‌ گفت: اين متهمان ضمن تماس با شهروندان به آنها مي گفتند كه در مسابقه تلفني برنده شده اند و از مال باختگان مي خواستند از طريق كارت به كارت به حساب آن ها متصل شوند و از همين طريق حساب شهروندان را خالي مي كردند كه در ميان مال باختگان،‌ خلبان، پزشك و مهماندار نيز هستند.

سردار رحيمي،‌اظهار داشت: متاسفانه اين نوع كلاهبرداري در تهران زياد است و به مردم توصيه مي كنيم كه به راحتي به كسي اعتماد نكنند.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ،‌ با اشاره به بازداشت كيف قاپ هاي خشن كه اقدام به زورگيري از شهروندان مي كردند،تصریح کرد: ۲ تن از مال باختگان كه از سوي اين سارقان مورد سرقت قرار گرفته و در کما بودند در حال حاضر حال عمومي آن ها رو به بهبود است و در ادامه اعضاي اين باند نیز دستگير شدند.

رئيس پليس پايتخت با اشاره به طرح LEZ خاطر نشان كرد: با توجه به مشكلاتي كه در اخذ معاينه فني براي شهروندان پيش آمده چند مرحله اجراي طرح را به تعويق انداختيم، اما از سوم آذر ماه امسال،‌ دوربين ها اقدام به اعمال قانون مي كنند و خودروهايي كه از تاريخ توليد آنها ۴ سال گذشته باشد بايد براي دريافت معاينه فني اقدام كنند.

وي همچنين به دلالان و سودجويان تذكر داد و گفت: مردم بايد توجه داشته باشند فقط در مراكز رسمي اقدام به اخذ معاينه فني كرده و اطلاعات آنها در سيستم سيمفا ثبت شود.