سردار علیرضا لطفی خبرداد؛

انهدام باند سارقان منزل با ۷ میلیارد تومان سرقت در تهران

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از انهدام باند حرفه ای سارقان منزل خبر داد که کارشناسان ارزش ریالی اموال مسروقه را بیش از ۷ میلیارد تومان برآورد کرده اند.

سردار علیرضا لطفی اظهار داشت : نوزدهم خرداد ماه سال جاری پرونده اي با موضوع سرقت منزل از کلانتري ۱۶۴ قائم به پايگاه يکم پليس آگاهي ارجاع شد .

وی بیان داشت: مال باخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۶ منزلم را ترک کرده و ساعت ۲۳ ، در زمان مراجعه به خانه متوجه شدم، پشت در ورودي خانه مسدود شده است ، به سختي در را گشوده و مشاهده کردم وسايل منزل به هم ريخته و مقاديري جواهرات و سکه طلا به ارزش ۱۵۰ ميليون تومان به سرقت رفته است و سارقان با تخریب در بالکن از محل متواری شده اند .

این مقام ارشد انتظامی توضیح داد: با بررسی دقیق تیم بررسی صحنه سرقت پلیس آگاهی، کارآگاهان پایگاه یکم موفق به شناسایی یکی از سارقان حرفه اي و سابقه دار به نام “ن-الف” شدند، در این تحقیقات مشخص شد متهم با همدستي تعدادي از سارقان سابقه دار به صورت باندي و کاملا سازمان يافته اقدام به سرقت از منازل شهروندان در نقاط شمالي شهر تهران مي کند.

سردار لطفی عنوان کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده ، با تلاش شبانه روزی کارآگاهان و کنترل دقيق تحرکات افراد اين باند، ۵ تن از آنان شناسايي و دستگیر و طي یک عمليات هماهنگ در تهران، فرديس و انديشه ۶ تن دیگر نیز دستگير و به پايگاه يکم منتقل شدند .

رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: در بازرسي از مخفيگاه هاي متهمان، علاوه بر کشف تجهیزات مورد استفاده در تخریب در منازل، چندین قبضه سلاح سرد، تجهیزات دفاعی و پلاک های خودرو دارای سابقه سرقت که توسط سارقان در زمان سرقت از منازل استفاده می شده، نیز کشف شد .

وی گفت: متهمان در بازجویی اولیه اقرار کردند که اموال مسروقه را به ۲ مالخر در غرب کشور فروخته که در بررسی سوابق این ۲ نفر مشخص شد آنها اخيراً توسط پليس آگاهي همدان دستگير شده اند اما یکی از آنان با تأمین قرار قانونی از سوی مقام قضائی آزاد شده است.

سردار لطفی خاطر نشان کرد: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم به استان همدان اعزام و یکی از متهمان را از زندان تحويل گرفته و متهم دیگر پرونده نیز مجددا با همکاری پلیس آگاهی همدان دستگیر و هر ۲ مالخر برای ادامه تحقیقات به پایگاه یکم منتقل شدند .

به گفته وی، تاکنون بیش از ۷۵ محل سرقت در مناطق شمال، شمال غرب و شمال شرق تهران شناسایی شده که با جمع بندی اظهارات این تعداد از مال باختگان، تا کنون ارزش این پرونده بیش از ۷ میلیارد تومان برآورده شده است .

این مقام ارشد انتظامی افزود: در بررسی سوابق متهمان، مشخص شد که ۲تن از این سارقان حرفه ای به اتهام درگيري مسلحانه با مأموران گشت انتظامي در غرب کشور، تحت تعقيب پليس قرار دارند که با بررسی موضوع مشخص شد این ۲ سارق طی یک درگيري مسلحانه یکی از مأموران را با شلیک گلوله از ناحیه کتف مجروح کرده و بلافاصله از غرب کشور متواری شدند که در اين خصوص به محض اتمام تحقيقات در پلیس آگاهی تهران بزرگ ، رسیدگی به پرونده درگیری مسلحانه این ۲ متهم نیز در محل وقوع درگیری انجام خواهد شد .

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری این گروه از سارقان حرفه ای و خطرناک عنوان داشت: با دستگیری این گروه از سارقان، شاهد کاهش چشمگیر و قابل ملاحظه ای در وقوع سرقت های منازل به شیوه تخریب در شهر تهران به ویژه در مناطق شمالی شهر تهران هستیم؛ تحقیقات ویژه پلیسی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان همچنان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد .