با رای مجلس صورت گرفت؛

انتخاب دکتر ره‌پیک به عنوان حقوقدان شورای نگهبان

به گزارش نویدتهران،نمایندگان مجلس شورای اسلامی از بین دو نامزد عضویت در شورای نگهبان سیامک ره‌پیک را با ۱۴۵ رای به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان برگزیدند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی با اکثریت آراء، دکتر ره‌پیک را به عنوان عضو حقوقدان شورای‌نگهبان انتخاب کردند.
رییس قوه قضاییه، آقایان سیامک ره‌پیک، احمد بیگی حبیب‌آبادی و محمدحسن صادقی‌مقدم را به عنوان نامزدهای پیشنهادی برای عضویت در شورای نگهبان به قوه مقننه معرفی کرد. با انصراف محمدحسن صادقی‌مقدم از نامزدی شورای نگهبان، سیامک ره‌پیک و احمد بیگی حبیب‌آبادی به تشریح برنامه‌های خود برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداختند. پس از آن مجلس وارد رای‌گیری شد که در پی آن دکتر سیامک ره‌پیک با ۱۴۵ رای موافق از مجموع ۲۴۳ نماینده حاضر به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شد.
دكتر ره‌پيك پيش از اين بين سال‌هاي 89 تا 95 سابقه‌ي يك دوره عضويت در شوراي نگهبان را داشته است. همچنين وي از سال 1392 تاكنون معاونت اجرايي و امور انتخابات و رياست پژوهشكده شوراي نگهبان را نيز برعهده دارد.
دكتر ره‌پيك سوابق اجرايي ديگري نيز در سمت‌هاي رياست دانشگاه علوم قضايي، رياست پژوهشكده مطالعات راهبردي، سردبيري فصلنامه ديدگاه‌هاي حقوقي و مدير مسئولي فصلنامه مطالعات راهبردي داشته است.
گفتنی است معرفی و انتخاب عضو جدید حقوقدان شورای نگهبان در پی درگذشت مرحوم محمدرضا علیزاده عضو فقید حقوقدان و قائم مقام دبیر شورای نگهبان انجام گرفت.