سردار قاسم رضايي:

امنيت پايدار در مرزهاي كشور نتیجه همکاری خوب مرزنشینان و اقدام قاطع مرزبانان

فرمانده مرزباني ناجا گفت: مرزهاي کشور با اقدامات قاطع و همکاري خوب مرزنشينان و مرزبانان از امنيت بالا و عميقي برخوردار است.
به گزارش نویدتهران،سردار قاسم رضايي، با اشاره به وضعيت خوب امنيت پايدار در كشور، اظهارداشت: اقدام تروريستي که 17 خرداد در تهران رخ داد براي اولين بار در ايران نيست بلكه از سال 57 کشور عزيزمان در معرض آماج ترورها و اقدامات تروريستي قرار داشته است؛ از اول انقلاب تاکنون، 17هزار نفر در تمامي رده ها و گروه ها از رئيس جمهور ،نخست وزير،فرماندهان نيرو هاي مسلح و شهروند عادي هدف اقدامات تروريستي قرار گرفتند و این اتفاق اخيرا، اين يکي از هزاران تهديد تروريستي بود که به دست نيروهاي انتظامي و امنيتي خنثي شد .
وی با بیان اینکه با کشورهايي همچون پاكستان،افغانستان وعراق مرز مشترک داریم که تروريست در آنجا رخنه کرده است، گفت: وضعيت مرزهاي كشورمان با اين همه اقدامات تروريستي در كشورهاي هم مرز خود، الحمدلله داراي امنيت كامل و پايدار است.
سردار رضايي افزود: دشمنان، ايران ولايتمدار را به خاطر نقش مهمي که در مبارزه با تروريست و گروه هاي تکفيري در منطقه دارد مي خواستند با يک اقدام كور تروريستي و به تعبير مقام معظم رهبري با يك “ترقه بازي” نا امن جلوه دهند که با اقدام قاطع نيروهاي انتظامي و امنيتي موفق نشدند به اهداف نهايي خود دست يابند و با هلاکت و دستگيري تعدادي از آنها، اين واقعه به پايان رسيد.
وي به اقدامات مرزباني در تعامل با مرزنشينان جهت ايجاد امنيت پايدار در مرزها اشاره و تصریح كرد: مرزهاي کشور با اقدامات قاطع و همکاري خوب مرزنشينان و مرزبانان از امنيت بالا و عميقي برخوردار است.
سردار رضایی به برگزاری نشست مشترک در پاوه با مرزبانان و جمعي از مرزنشينان اشاره کرد و ادامه داد: با نظارت ميداني از منطقه، همکاری خوبي را از سوي مرزنشينان شاهد بودم، به گونه ای که حضور جمعي از مرزنشينان منطقه از جمله ماموستا “قادري” امام جمعه اهل سنت پاوه همراه با مرزبانان بر سر سفره مشترک افطاري داراي این پيام به دشمنانمان بود كه مردم ايران با تمام اقوام در اتحادي اسلامي در حفظ و مراقبت از مرزهاي کشور تلاش مي كنند و هيچ احدي نمي تواند به اين اتحاد و همبستگي، خدشه اي وارد کند.
فرمانده مرزباني ناجا خاطرنشان کرد: مرزهاي پيراموني کشورمان با حضور و اقتدار مرزبانان داراي امنيت پايدار و عميق است که در حفظ و حراست از آن با توجه به شرايط سخت جغرافيايي که در مرزها وجود دارد، با استفاده از ادوات و تجهيزات اپتيکي و فني و نیز تقويت نيروي انساني، امنيت به بهترين شکل در سراسر مرزهاي کشور حاکم است.
سردار رضایی با اشاره به عملكرد مرزبانان در رصد و پايش مرزهاي پيراموني، گفت: دشمن در عناوين و دفعات مختلف در صدد ناامن کردن مرزهاي سراسر کشور بوده و هست اما با اقدامات حراستي، ديپلماتيک و نیز تعامل خوب و سازنده با مرزبانان کشورهاي مقابل، از نفوذ و خرابكاري معاندان به دفعات متعدد جلوگيري کرده ايم به گونه ای که در طول سال جاري با اقدامات موثر و مستمر مرزباني در جنوب شرق و شمال غرب کشور ، تعدادي از عابران غير مجاز و متجاوز مرزي دستگير شدند که حتي دو نفر از اين دستگير شدگان عضو گروهک جيش الظلم بودند که از اقدامات خرابكارانه آنها جلوگيري شد.