سردار سرتیپ حسین سلامی:

امریکا در مقابل ملت ایران ذلیل شده است

به گزارش نویدتهران،جانشین فرمانده کل سپاه: حمایت معنوی خود را از مردم مظلوم و مسلمان یمن آشکارا اعلام می‌کنیم.

سردار سرتیپ حسین سلامی در سخنانی در همایش بین المللی حمایت از مردم مظلوم یمن افزود: آنچه امروز در جهان اسلام می گذرد ناشی از مصیبت ها و بلایایی است که از به هم پیوستگی سیاست های امریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود از یکصد سال پیش تاکنون به وجود آمده و این هندسه مصیبت در جهان اسلام به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه امریکا جهان اسلام را بخش لاینفکی از جغرافیای سیاسی خود می داند گفت: در منطق سیاسی امریکا جهان اسلام و آنچه آنان آن را خاورمیانه می دانند به عنوان سکوی پرش امریکا و غرب به تراز برتر قدرت جهانی است.
سردار سلامی با اشاره به اینکه این آرزوی امریکا در دوره هایی به واقعیت پیوست افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و ایجاد امواج بیداری و مقاومت اسلامی دربرابر رویای امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی، تقابل راهبردی بین دنیای استکبار و جهان اسلام و ایستادگی در مقابل زورگویی های امریکا و استکبار شکل گرفت و ضربات وسیع، سیلی های محکم و شکست های تاریخی به امریکائیان وارد شد.
وی اضافه کرد: صهیونیست ها مجبور به دیوارکشی و فلسطینیان بیدار و گروههای جهادی مسلح شدند و امروز موازنه میدانی درگیری ها را گروههای جهادی در جهان اسلام به نفع خود تغییر داده اند.
سردار سلامی با اشاره به بیداری گروههای جهادی در لبنان، سوریه، عراق، فلسطین و افغانستان گفت: در لبنان حزب الله قدرتمند شکل گرفت و شکست های بی شماری به صهیونیست ها وارد آمد، در سوریه ارتش مردمی در کنار ارتش شکل گرفت و تکفیر شکست خورد و داعش نابود گشت.
جانشین فرمانده سپاه افزود: اینها پیروزی های شگفت انگیز جهان اسلام است که به واسطه وحدت شیعه و سنی در میدان با خون شکل گرفت و اینها شکست های دیگری بر امریکا بود.
سردار سلامی گفت: در این سالها امریکاییان از مسلمانان شکست خوردند اما عبرت نگرفتند.
وی همچنین با اشاره به بکارگیری همه جانبه قدرت، سیاست و استراتژی از سوی امریکا برای تضعیف ملت ایران و از بین بردن مقاومت افزود: ملت ایران در پرتو رهبری امام راحل و آیت الله خامنه ای در مقابل امریکا ایستاد و این نظریه را ثابت کرد که یک ملت با اتکا به اعتقاداتش می تواند بر دشمنان غلبه کند.
جانشین فرمانده سپاه گفت: ملت ایران امریکا را به زمین زد و جلوه دیگری از روح مقاومت بر پیکره امت اسلامی دمید.
سردار سلامی با اشاره به محاصره یمن از سوی رژیم آل سعود و کشتار مردم مظلوم یمن با حمایت امریکا افزود: روش امریکا مقابله با ملت هاست و این روزها در کلام رئیس جمهور امریکا که ملت ایران را تروریست خواند مشخص است ولی امریکا باید بداند ملت ایران ملتی مقاوم، هوشیار و آگاه است و در برابر تمامی توطئه ها و تهدیدها سربلند و پیروز خواهد ایستاد.

یمن باتلاق رژیم آل سعود و سیاست های آمریکاست
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امت اسلام متحد است و منطق مقاومت در حال پیروزی است.
سردار سرتیپ حسین سلامی در ادامه سخنان خود در همایش حمایت از مردم مظلوم یمن افزود: ملت ایران آگاه و قدرتمند است ما هرگز به شکست خوردن فکر نمی کنیم بلکه برای شکست دادن برنامه ریزی کرده ایم.
وی ادامه داد: امریکایی ها برای نابود کردن ملت ها کمر بسته اند و رئیس جمهور فعلی آنها یک خصوصیت مثبت دارد و آن هم این است که چهره واقعی آمریکا را که ضد ملتهاست نشان می دهد و به همین دلیل است که ایران را تحریم و سوریه را آواره کرده، یمن را در محاصره قرار داده، مردم در غزه و فلسطین در محاصره هستند و در همه جا مردم در نوک حمله آمریکا قرار دارند و تجزیه کشورهای اسلامی را هدف قرار داده است.
سردار سلامی گفت: آمریکا می خواهد بگوید ایران مقصر اتفاقی است که برای یمن افتاده و ماجرای یمن به ایران ربط دارد ما می گوییم شما که نمی گذارید یک دانه گندم ، یک قرص یا کپسول وارد یمن شود چگونه می گذارید موشک وارد یمن شود؟ شما همه منافذ را به روی یمن بسته اید چگونه جهان امروز می پذیرد ما که مرز مشترکی با یمن نداریم سلاح به یمن بفرستیم؟ چگونه ایران را مقصر می دانید؟ چگونه جهان امروز می پذیرد که شما که پشت این فاجعه انسانی و قتل عام مردم مظلوم یمن ایستاده اید کشور دیگری را مقصر بدانید؟
وی ادامه داد: شرم بر کسانی باد که در حال تکرار فاجعه های جهانی مانند قتل عام هیروشیما و ناکازاکی هستند فرض کنید ایران از ملت مظلوم یمن حمایت سیاسی و معنوی می کند ، فرض کنید انصارالله به جمهوری اسلامی ایران گرایش سیاسی دارد آیا این دلیلی می شود که مردم مظلوم یمن را در محاصره قرار دهید ، خانه های آنها را ویران و فرزندانشان را زیر آوارها دفن کنید؟ کدام منطق در نظام جهانی بر چنین رفتاری صحه می گذارد.
سردار سلامی افزود: آمریکا و انگلیس و رژیم آل سعود بدانند که تاریخ در حال ثبت یک نفرت جدید، و برگهایی سیاه و ننگین از نظام سیاسی آمریکا و آل سعود است. شما چگونه به خود اجازه می دهید یک میلیون و ۸۰۰ هزار کودک را در یمن در معرض قحطی و قتل عام قرار دهید؟ آیا جهان امروز که در مقابل قتل فجیع یک روزنامه نگار سعودی در مقابل رژیم سعودی آنگونه ایستاد این انسانیت و شرف و غیرت و تعصب را ندارد که در مقابل قتل عام کودکان یمنی همانند قتل خاشقچی بایستد؟
وی تصریح کرد: البته آن کار درستی بود محکوم کردن جهانی، تحت فشار قرار دادن رژیم بی منطق و بی رحم آل سعود که نه منطق سیاسی، نه منطق انسانی، نه عاطفه، نه احساس، نه روح بشری، نه اسلام در فضای سیاسی شان نمی گنجد کار درستی بود. من به ملت های اروپایی می گویم دولت های شما رژیم آل سعود را تسلیح می کنند سلاح ها از لندن و سایر پایتخت های اروپایی به ریاض می رود و مستقیما در میدان یمن علیه مردم یمن به کار می رود.
سردار سلامی ادامه داد: ملت آمریکا بداند که رژیمش در مقابل ۴۱۰ میلیارد دلار از قتل عام یمنی ها از رژیم آل سعود حمایت می کند این چهره واقعی نظام سیاسی آمریکاست آیا جهان در این سیمای سیاسی جنایتکاران تاریخ نشانی از آزادگی و انسانیت می بیند؟ اما بدانید یمن باتلاق رژیم آل سعود و سیاست های آمریکا در جهان خواهد بود ملت یمن زنده و سربلند خواهد ایستاد بانگ پیروزی سرخواهد داد و شما در مقابل همه عالم سرافکنده، شکست خورده، افسرده، پژمرده و خجالت زده خواهید بود این سنت الهی است خداوند متعال راه را برای غلبه شما قرار نداده و منطق مقاومت در حال رشد است شما کجا بر مسلمانان پیروز شدید و کجا شکست نخورده اید؟
وی گفت: مطمئن باشید امت اسلام متحد است ما همه یمنی هستیم ، همه اهل فلسطینیم، همه سوری هستیم ، همه عراقی هستیم، همه ایرانی هستیم هویت ما در هم تنیده است ما پیش می رویم ، ملت مسلمان بیدار شده است، دیگر نمی خوابد، جهالت مدرن پایان یافته و برده داری مدرن به پایان رسیده است، مسلمانان در حال بازیابی مجد و عظمت خود هستند یمن زنده و بیدار است و ما از آنان حمایت می کنیم.
سردار سلامی در پایان گفت: درود خداوند بر شهیدانی که برای احیای کرامت مسلمانان ایستادند.