فرمانده هوانیروز ارتش:

امروز، هوانیروز ارتش قدرتمندترین ناوگان بالگردی منطقه است

به گزارش نویدتهران،امیر سرتیپ دوم خلبان یوسفعلی قربانی  در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران همزمان با سالگرد عملیات مرصاد با بیان اینکه در این عملیات هوانیروز به همراه دیگر نیروهای مسلح و مردم غیور کرمانشاه توانست پوزه منافقان را به خاک بمالد، اظهار داشت: امروز، هوانیروز ارتش قدرتمندترین ناوگان بالگردی منطقه است.

وی با اشاره به آیه قران کریم که می‌فرماید «با منافقین باید با شدت و حدت برخورد کرد» گفت: عملیات مرصاد عدم پایبندی رژیم بعث عراق به قطعنامه 598 را نشان داد چراکه بعد از پذیرش قطعنامه منافقین حمله کردند. همچنین وحدت نیروهای مسلح و مردم را نشان داد که ارتش، سپاه و بسیج همگی در کنار هم قرار گرفتند.

امیر سرتیپ دوم قربانی با اشاره به نقش محوری شهید سپهبد صیاد شیرازی در عملیات مرصاد، افزود: هوانیروز با 428 ساعت پرواز و 3380 نفر نیرو، عملیات هلی‌برد و تخلیه مجروح انجام داد و تنگه چهارزبر را گورستان منافقین کرد. هوانیروز در آن عملیات، مهم ترین مأموریت را انجام داد و تیر خلاص را به دشمنان زد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امروز، هوانیروز در یک جایگاه ویژه قرار دارد به نحوی که رهبر معظم انقلاب در بحث زلزله کرمانشاه دو بار تأکید کردند «هوانیروز خیلی مهم است» و امیر سرلشکر موسوی فرمانده محترم کل ارتش گفت «هوانیروز می‌تواند برای نظام آبرو کسب کند».

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: هوانیروز امروز قدرتمندترین ناوگان بالگردی خاورمیانه است و تمام بالگردهایش توسط جوانان غیور این مرز وبوم نهداری و تعمیر می شود.

وی تأکید کرد: هوانیروز در بحث موشکها سلاحها و همه تجهیزات بعنوان یک بازوی قدرتمند انجام وظیفه می‌کند به نحوی که 17 استان کشور را در فوریت های پزشکی هوایی پشتیبانی می نماید و اولین یکان که در اتفاقها و حوادث وارد عمل می‌شود، هوانیروز است.