امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر ویتنام در تهران:

اقدام تروریستی اخیر در تهران با سفارش سرویس امنیتی عربستان سعودی انجام شده است

به گزارش نویدتهران،دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌‌الملل بیان اینکه اقدام تروریستی اخیر در تهران با سفارش سرویس امنیتی عربستان سعودی انجام شده است گفت: مستندات موجود حاکی از تداوم نقش آفرینی آمریکا و سعودی در استفاده ابزاری از تروریسم در منطقه و جهان است.
نگوین هونگ تک سفیر ویتنام در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌‌الملل امروز یکشنبه (28/03/96) دیدار و پیرامون مسائل دو جانبه و همکاری های پارلمانی و بین المللی گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار ضمن استقبال از گسترش روابط تهران-هانوی گفت :« ایران و ویتنام پیشینه روابط مثبتی با یکدیگر داشته و توسعه روابط با این کشور حائز اهمیت است».

وی در ادامه با اشاره به اهمیت رفت و آمدهای پارلمانی خاطر نشان کرد: «دیدار و مذاکرات مقامات پارلمانی ایران-ویتنام حائز اهمیت می باشد و پارلمان جمهوری اسلامی ایران آمادگی میزبانی از هیات پارلمانی ویتنام در هر سطح ممکن را داراست ».

امیرعبداللهیان از سفر نایب رییس مجلس ویتنام به تهران در اولین زمان مورد توافق استقبال کرد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه اقدام تروریستی اخیر در تهران با سفارش سرویس امنیتی عربستان سعودی انجام شده است گفت:«مستندات موجود حاکی از تداوم نقش آفرینی آمریکا و سعودی در استفاده ابزاری از تروریسم در منطقه و جهان است».

وی تاکید بر راه حل سیاسی در بحران های کره شمالی ، لیبی و خاورمیانه را مهم برشمرد.

امیرعبداللهیان در رابطه با نقش آفرینی برنامه های آمریکایی-صهیونیستی در بحران های موجود در منطقه گفت:« روش و سیاست آنان طولانی کردن بحران های موجود در منطقه جهت اعمال اهداف خود از جمله فروش سلاح در منطقه است. وی خاطر نشان کرد:«روابط سعودی با رژیم صهیونیستی برای این کشور هزینه آور خواهد بود ».

در ادامه این دیدار نگوین هونگ تک سفیر ویتنام با اشاره به آمادگی دولت و مجلس ویتنام برای تقویت روابط دو کشور گفت: «ویتنام به گسترش روابط پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران علاقمند است و در این راستا هیچ فرصتی از جمله استفاده از ظرفیت های پارلمانی را از دست نخواهد داد.»

وی در ادامه ضمن تشریح مواضع کشورش در خصوص تحولات منطقه ای و بین المللی بر تمرکز بر راه حل سیاسی در قبال بحران های جهان تاکید و رفتار آمریکا را در ماههای اخیر غیرقابل پیش بینی خواند».

وی در پایان از سفر نایب رییس پارلمان ویتنام در آینده به تهران خبر داد.