صبح روز چهارشنبه؛

اقامه نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب

به گزارش نویدتهران،رئیس ستاد برگزاری نماز عید فطر: نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه در مصلای امام خمینی (ره) اقامه می‌شود

پیشنمازی در گفتگویی افزود: در‌های مصلی پس از نماز صبح باز است و این ستاد آمادگی استقبال از نمازگزاران را از ساعت ۵ صبح دارد.
وی گفت: مراسمِ قبل از نماز عید سعید فطر، از ساعت ۷ صبح با قرائت قرآن کریم و ادعیه آغاز می‌شود و ساعت ۸:۳۰ نماز عید سعید فطر به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اقامه خواهد شد.
پیشنمازی با بیان اینکه نمازگزاران می‌توانند از درب‌های مختلف مصلی وارد شوند افزود: درب شماره ۳ در خیابان بهشتی واقع در ضلع جنوبی مصلی برای ورود مشترک آقایان و خانم‌ها در نظر گرفته شده که در این درب برای جابجایی سالمندان خودرو‌های «ون» پیش بینی شده است.
وی گفت: در ضلع شرقی یعنی خیابان قنبرزاده نیز درب شماره ۱۲ نیز به صورت مشترک برای خانم‌ها و آقایان و درب‌های شماره ۱۳، ۱۴ و ۱۵ برای ورود خانم‌ها به مصلی در نظر گرفته شده است.
پیشنمازی افزود: در ضلع شمالی یعنی بزرگراه رسالت نیز درب‌های شماره ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ به صورت مشترک برای ورود آقایان و خانم‌ها در نظر گرفته شده است.
وی گفت:: در ضلع غربی مصلی یعنی خیابان پاکستان نیز درب‌های شماره ۲۳ و ۲۴ برای ورود خانم‌ها لحاظ شده است.
پیشنمازی با بیان اینکه به نمازگزاران توصیه می‌شود برای حضور در مصلی از وسایل نقلیه عمومی و دو ایستگاه مترو اطراف مصلی استفاده کنند افزود: اتوبوس‌های شهری از ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه از مساجد و میدان‌های اصلی شهر، نمازگزاران را به سمت مصلی منتقل می‌کنند.
وی گفت: پارکینگ‌هایی در اطراف مصلی برای نمازگزاران در نظر گرفته شده است که شامل پارکینگ گلگشت در شمال مصلی و در بزرگراه رسالت، پارکینگ صدرا مجتمع امام خمینی که از مسیر بزرگراه همت قابل دسترسی و همچنین پارکینگ بنیاد مستضعفان از بزرگراه مدرس و خیابان آفریقا قابل دسترسی است.
پیشنمازی افزود: پارکینگ بیهقی نیز از میدان آرژانتین و بزرگراه مدرس جنوب برای پارک خودرو‌های شخصی نمازگزاران در نظر گرفته شده است.
وی گفت: همچنین در جنوب مصلی نیز پارکینگ پادگان سابق عباس آباد از خیابان شهید مطهری و شهید نقدی قابل دسترسی است.
همچنین عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد که روز چهارشنبه ۱۵ خرداد اول ماه شوال و عید سعید فطر است.