براساس اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور؛

افزایش 83 درصدی تلفات غرق شدگی در دو ماهه سال جاری

به گزارش نویدتهران،​در دو ماهه نخست سال جاری 227 نفر بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات 124 نفر بود، 83.1 درصد افزایش افته است.

از کل تلفات غرق شدگی در دو ماهه امسال، 179 نفر مرد و 48 نفر زن بودند.

بر اساس این گزارش استان های فارس با 40، خوزستان با 21 و سیستان و بلوچستان با 18 فوتی بیشترین آمار تلفات غرق‌شدگی را طی دو ماهه نخست امسال داشته اند. این استان ها به دلیل وقوع سیل در فروردین ماه امسال در صدر آمار تلفات غرق شدگی استان ها قرار گرفته اند و به نظر می رسد رشد 83 درصدی این تلفات در دو ماهه امسال نیز به دلیل وقوع سیل در برخی استان های کشور اتفاق افتاده است. در این مدت استان های مازندران و گیلان به ترتیب 12 و 7 فوتی ناشی از غرق شدگی داشته اند.

بیشترین تلفات در رودخانه ها

مطابق آمارهای موجود آمار تلفات غرق شدگی در فروردین امسال 115 و در اردیبهشت ماه 112 نفر بوده است. همچنین از کل تلفات غرق شدگی دو ماهه امسال، 109 نفر در رودخانه ها، 6 نفر در دریا (یک نفر محدوده مجاز و 5 نفر خارج طرح)،20 نفر در استخرهای کشاورزی، 12 نفر در کانال ها، 10 نفر در استخرهای شنا، 8 نفر در دریاچه مصنوعی و سد، 8 نفر در چاه، 5 نفر در حوض و حوضچه و 5 نفر در دریاچه های طبیعی جان باخته اند. 44 نفر نیز در سایر مکان های آبی جان خود را از دست داده اند.

با توجه به آغاز فصل تابستان و افزایش سفر به مناطق تفریحی، سازمان پزشکی قانونی کشور به هموطنان عزیز توصیه می کند حتماً مناطق ایمن سازی شده را برای شنا انتخاب کنند و به نکات و توصیه های لازم توجه کافی داشته باشند. فراموش نکنیم که بر اساس آمارهای موجود بیشترین موارد غرق‌ شدگی در رودخانه ها و آب‌های کم عمق اتفاق می افتد لذا رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از غرق ‌شدگی را جدی بگیریم.