سردار حسین اشتری:

افزایش اقدامات پیشدستانه و پیشگیرانه برای کاهش جرایم از مزایای طرح تجمیع 110/ شناسایی 500 نقطه حادثه خیز در کشور

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به راه اندازی طرح تجمیع 110 در 5 استان کشور، گفت: مشخص شدن جغرافیای جرم ، افزایش اقدامات پیشدستانه و پیشگیرانه برای کاهش جرایم از قابلیت های اجرای این طرح به شمار می آید.
سردار حسین اشتری صبح امروز در آیین افتتاح تجمیع خطوط 110 فرماندهی انتظامی استان مازندران با تبریک عید سعید فطر و تقدیر از اقدامات خوب و شایسته پلیس استان، گفت: طرح تجمیع 110 باعث سرعت بیشتر پاسخگویی به تماس های گرفته شده، کاهش هزینه،کاهش نیروی انسانی و نظارت بر اقدامات انجام شده، است.
فرمانده نیروی انتظامی از طرح تجمیع 110 به عنوان یکی از اقدامات خوب در ناجا و استان مازندران نام برد و با اشاره به اجرای آن در 5 استان کشور، گفت: تا آخر سال جاری این طرح در سایر استان های کشور نیز به اجرا گذاشته خواهد شد .
به گفته وی، احصاء جرایم و تعیین اطلس اطلاعات آن براساس هر استان، مشخص شدن جغرافیای جرم ، افزایش اقدامات پیشدستانه و پیشگیرانه برای کاهش جرایم از قابلیت های اجرای این طرح به شمار می آید.
سردار اشتری با بیان اینکه برای صحت اطلاعات داده شده از سوی تماس گیرندگان بعد از انجام هر تماسی، کدهایی برای فرد تماس گیرنده ارسال می شود، گفت: افزایش سرعت و دقت عمل و در مجموع ارائه خدمات سریع، دقیق و بهتر برای مردم شریف استان از موارد مد نظر ناجا در این طرح بوده است .
این مقام عالی انتظامی کشور، اذعان داشت: 90 درصد تماس های گرفته شده با مرکز فوریت های پلیسی 110 منجر به نتیجه شده و مردم پاسخ های لازم را از تماس با این مرکز دریافت کرده اند و فقط 10 درصد از این تماس ها غیر عملیاتی بوده که با توجه به پیگیری هایی که بعد از هر تماسی از سوی پلیس با مردم گرفته خواهد شد به مرور این روند نیز کاهش می یابد.
فرمانده ناجا به اجرای طرح های تابستانه از دهم خرداد ماه امسال اشاره و تصریح کرد: در اجرای طرح های تابستانه موضوعاتی مانند آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در اولویت اقدامات نیروی انتظامی قرار دارند.
سردار اشتری، رعایت حقوق مردم را از اولویت های اصلی نیروی انتظامی در سواحل دریا و تفرجگاه ها عنوان کرد و گفت: انتظار می رود مردم و مسافران عزیز با رعایت حقوق همدیگر و همکاری با نیروی انتظامی، سفری ایمن و آرام را در کنار هم تجربه کنند.
وی از افرایش 20 درصدی حجم مسافرت ها به استان مازندران در تعطیلات گذشته و از زمان آغاز اجرای این طرح خبر داد و گفت: به همین میزان نیز شاهد کاهش تلفات و تصادفات جاده ای در استان بودیم که این امر نشان دهنده همت همکارانم بوده است.
وی با بیان این که تقسیم ورودی و خروجی ها، مدیریت سفر توسط مردم و مسافران و نیز برنامه ریزی های صحیح در مدیریت تردد ها به کاهش چشمگیر تصادفات جاده ای در تعطیلات اخیر منجر شده است، خاطر نشان کرد: هرچه قدر تعامل و همکاری های مردم ، مسئولان و همکاران انتظامی افزایش پیدا کند به همان نسبت کاهش تلفات و سفری ایمن را برای مردم شاهد خواهیم بود .
اشتری از شناسایی 500 نقطه حادثه خیز توسط همکاران پلیس راه در سطح کشور و اعلام آن به مسئولان کشوری خبرداد و ابراز امیدواری کرد: با رایزنی های انجام شده و مکان یابی های صورت گرفته نسبت به برطرف کردن این نقاط اقدام شود تا کمتر شاهد حوادث رانندگی در این مناطق باشیم .
فرمانده ناجا از آمادگی کامل نیروی انتظامی برای اجرای طرح های تابستانه و ارائه خدمات انتظامی به مردم و مسافران در سراسر کشور خبر داد و برلزوم همکاری های آحاد مردم و مسئولان اجرایی با نیروی انتظامی برای کاهش تصادفات و تخلفات رانندگی تاکید کرد.
سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود به امنیت موجود در مرزهای کشور اشاره کرد و گفت: در تمامی نقاط مرزی، امنیت خوبی را شاهد هستیم و در صورت بروز هرگونه تحرکی برخورد های قاطعی از سوی نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و بسیج صورت خواهد گرفت .
فرمانده ناجا در پایان از همکاری خوب مردم که در طول سال گذشته و خصوصا ایام تابستان با نیروی انتظامی داشته اند، قدردانی کرد .