با حضور فرمانده کل سپاه انجام شد؛

افتتاح پروژه های محرومیت زدایی در سیستان و بلوچستان

به گزارش نویدتهران، آیین افتتاح پروژه های محرومیت زدایی و عمرانی بسیج در سیستان وبلوچستان با حضور سرلشکر جعفری برگزار شد.

آیین افتتاح پروژه های عمرانی بسیج در سیستان وبلوچستان با حضور سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان و مسئولین استانی برگزار شد.

سرلشکر جعفری در این مراسم با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای برقراری امنیت و آرامش مردم از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند ، اظهار کرد: راه اندازی این پروژه ها در راستای تامین معیشت و رفاه مردم توسط سپاه ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه در راستای کمک به مردم و اشتغال زایی برای جوانان بویژه در مناطق روستا نشین و دورست ، سپاه به عنوان یک اولویت ظرفیت های خود را در این مسیر به کار گرفته است، گفت: برای تحقق این مهم از پتانسیل عظیم بسیج بویژه بسیج سازندگی در سراسر کشور استفاده می شود.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح ها مشکلات مردم روستانشین که شغل مناسبی ندارند کمتر می شود، اظهار کرد: در تلاشیم تا با انجام اینگونه پروژه ها که در حال حاضر ۱۵۰ واحد در ۱۵ استان کشور اجرا شده و نتایج مثبتی را به همراه داشته است، مشکلات اقتصادی و اشتغال زایی بخشی از مردم را حل کنیم.

سرلشکر جعفری علت تعطیلی بسیاری از دامداری های احداث شده را دریافت وام با بهره بالا عنوان کرد و گفت: با اجرایی شدن این طرح دامداران مشکلی در بازپرداخت اقساط نخواهند داشت.

بنا بر این گزارش؛ در این مراسم۲۱۰۰ واحد پرورش دام سبک و سنگین در کشور راه اندازی شد که سهم استان سیستان وبلوچستان ۱۰۰ واحد می باشد و از این تعداد،۳۰ واحد به صورت پایلوت در شهرهای زابل و زاهدان افتتاح و به بهره برداری رسید.